Telefon

TikTok, yeni sinema ve dizi özelliğini kullanıma sundu!

Dünyanın dört bir yanından kullanıcısı olan toplumsal medya uygulaması TikTok ile en tanınan sinema ve diziler hakkında bilgi veren IMDb platformu ortasında bir işbirliği muahedesi yapıldı. Bununla birlikte iki platform, birbirine entegrasyon dayanağı sağladı. İşte ayrıntılar…

IMDb’deki üretimler, TikTok’a entegre edildi!

Yapılan araştırmalar TikTok kullanıcılarının, uygulamayı eğlenceli içerikler bir yana, sinema ve diziler hakkında bilgi edinmek için de kullandığını ortaya koydu. O denli ki uygulama içerisindeki #MovieTok, #FilmTok ve #TVTok üzere etiketlerinin de epeyce tanınan olduğunu görebilmek mümkün.

Yapılan iş birliği ile bir arada artık TikTok’ta içerik paylaşan kullanıcılar, görüntü açıklamasında IMDb kütüphanesinde bulunan sinema ve diziler için etiket verebilecekler. Görüntüyü izleyen başka kullanıcılar ise etikete tıklayarak, ilgili imal hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı sayfaya yönlendirilecekler.

Aynı vakitte öteki TikTok kullanıcılarının, sayfasına gittiğiniz sinema hakkında paylaştığı içerikleri de görebileceksiniz. Olağanda görüntü açıklamasına girdiğiniz etikete tıklayarak başka paylaşımları da görebiliyordunuz. Artık ise buna ek olarak imal hakkında detaylı bilgileri de görebileceksiniz.

Aynı vakitte Kullanıcılar, TikTok üzerinden IMDb kütüphanesindeki tüm sinema ve dizileri favorileri ortasına ekleyebilirler. Bunun, karşınıza çıkacak olan içerikleri etkileyip etkilemediği şimdi bilinmiyor. Çünkü, seçtiğiniz üretime özel görüntülerle daha sık karşılaşabilirsiniz.

Film ve dizi ile ilgili görüntü nasıl yüklenir?

  • Öncelikle içerik oluşturma kısmına girin.
  • Bağlantı Ekle seçeneğinden Sinema ve TV’yi seçin.
  • 12 milyondan fazla sinema ve dizi ortasından seçim yapın.
  • İçeriğin açıklamasını ve öteki gereken bilgileri yazıp, paylaşın.

Oluşturduğunuz içeriği gören öteki kullanıcılar, seçtiğiniz imal ile ilgili etikete tıklayarak ayrıntılı bilgilerini görebilir. Bu özellik ile birlikte artık TikTok’ta gördüğünüz sinema yahut diziyi internet üzerinden araştırmanıza gerek yok.

TikTok’un sinema ve dizi ile alakalı içerik oluşturma özelliği, şu anda sadece ABD ve Birleşik Krallık’taki kullanıcılara sunuldu. Önümüzdeki haftalarda öteki ülkelere yayılması bekleniyor.

Peki sizler bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce TikTok ve IMDb ortasındaki bu mutabakat, sinema kesimini etkileyebilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking