Teknoloji

Audi RS3 Performance Edition: 300 adet üretilecek!

RS 3 Sportback‘in üçüncü kuşağı ve RS 3 Sedan’ın ikinci jenerasyonuyla kompakt sınıfta yüksek performans manasında belirleyici olan Audi, RS 3 Performance Edition ile daha üst noktaya taşıyor. Yalnızca 300 adet üretilecek yeni model hem teknik hem de görsel açıdan epeyce dikkat çekiyor.

Önceki tüm RS 3 serilerinden daha güçlü ve süratli olan RS 3 Performance Edition, RS Dynamics Package plus ile sınıfında 300 km/s azamî sürate ulaşan birinci araç olma özelliğini taşıyor. Karakteristik sesiyle bilinen, ödüllü beş silindirli turbo motor bu özel modeli 407 PS güç sağlarken, 500 Nm tork bedeline ulaştırıyor.

Audi RS3 Performance Edition özellikleri

Güç, 7 vitesli S tronic çift kavramalı şanzıman tarafından iletiliyor. RS 3 Performance Edition 0’dan 100 km/s sürate 3,8 saniyede çıkabiliyor. Modifiye edilmiş parlak siyah, oval egzoz kaplamalara sahip standart RS spor egzoz dışarıya, değişken egzoz kanatçık denetimiyle sağlanan sportif ve sağlam bir ses veriyor.

Audi drive select’in Dynamic, RS Performance ve RS Torque Rear modlarında, egzoz kanatları araç hareketsizken daha da açılyor ve bu sayede ses her durumda etkileyici düzeyde oluyor.

Negatif kamber, daha sert salıncak üzere RS 3 modellere has standartlarla sağlanan yüksek sürüş dinamikleri ve stabilite, uyarlanabilir amortisör denetimli RS spor süspansiyonla daha da geliştirildi.

Sistem her bir amortisörü yol şartlarına, sürüş durumuna ve Audi drive select’te seçilen moda nazaran daima ve farklı ayrı ayarlıyor.

Önceki jenerasyon RS 3’e nazaran basınç ve geri tepme sönümlemesi artırılarak, amortisörün şasiden geçen kuvvetin daha fazlasını alması da sağlandı. RS 3 Performans Edition’da sunulan RS Tork Ayırıcı, stabiliteyi ve çevikliği artırarak, dinamik sürüş sırasında geriden savrulmayı azaltıyor.

Sürüş gücünün azamî yüzde 50’si art aksa yönlendiriliyor; RS Torque Rear modunda, geriye yanlışsız sürüş torkunun tamamı, virajın dışındaki tekerleğe aralıklı olarak iletiliyor.

Özel model, RS 3 portföyündeki başkan pozisyonunu çok çeşitli yeni tasarım öğeleri ve donanımlarıyla gösteriyor: motor sporları dizaynlı jantlar ve RS spor egzoz çıkışlarının yanı sıra Audi halkaları, ön ve gerideki 3 RS logosu siyah rek olarak tasarlanmış ve özel kaplamalarla ahenk sağlamış.

RS 3 Performance Edition açıldığında, 15 LED segmentinden oluşan dijital gündüz sürüş farı, yolcu tarafında sonlu üretimi simgelemek gayesiyle “damalı bayrak” ve şoför tarafında azamî suratı söz eden “3-0-0” gösteriyor.

Kapatıldığında, ana farın altındaki piksel alanında “3-0-0” yerine “RS-3” yazısı beliriyor. Sürüş sırasında damalı bayrak, gündüz yanan bir ışık olarak her iki tarafta da yanıyor. Öbür bir ayırt edici özellik ise ön kapılardaki giriş LED’idir: arabanın yanındaki yere “#RS Performance” yansıtıyor.

Özel model, ayrıcalığını iç yerde da gösteriyor. RS 3’te birinci sefer, standart donanım olarak sunulan koltuklar, dinamik viraj alma sırasında yanal takviye sağlıyor. Koltuklar kontrast oluşturan mavi petek dikişlere sahip.

Özel modelde, 10.1 inç dokunmatik ekrandaki art plan imgesi karbon görünümlü ve karakteristik 2.5 TFSI 1-2-4-5-3 ateşleme sırasını gösteriyor. RS monitörü ayrıyeten soğutma suyu sıcaklığı, motor ve şanzıman yağı, g-kuvvetleri ve lastik basınçlarının manzaralarını de içeriyor.

Aynı vakitte, Audi sanal kokpit plus tıp müddetleri, g-kuvvetleri ve 0-100 km/s, 0-200 km/s hızlanma üzere performansla ilgili datalar de bulunuyor.

– Audi RS 3 Performance Edition hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - İstanbul Eşya Depolama - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!