Teknoloji

Avatarlar yavaş yavaş hayatımızın bir kesimi haline gelebilir

Hayatımıza Facebook üzere bir toplumsal medya platformunu sokan ve bu atılımıyla toplumsal medya kavramının tekrar tanımlanmasını sağlayan Mark Zuckerberg, son birkaç yıldır kafayı Metaverse’e takmış durumda. Ünlü CEO’nun bu hususa takıntısı öylesine büyük ki, geçtiğimiz yıl düzenlenen Connect 2021 etkinliğinde şirketin isminin Facebook yerine Meta olarak değiştirildiğini duyurmuştu. İşte bu nedenle dün gerçekleştirilen Meta Connect 2022 aktifliği çok daha fazla sayıda meraklı gözlerle takip edildi.

Etkinliğin odak noktası tabi ki tekrar Metaverse evreniydi. Bu kozmosta daha fazla ve daha verimli vakit geçirebilmek için geliştirilen Quest Pro başlığı resmen duyurulurken, en çok dikkat çeken mevzu ise Avatarlar hakkında yapılan açıklamalar oldu.

Avatarlar yavaş yavaş hayatımızın bir kesimi haline gelebilir

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, bundan sonra avatar kullanımının yaygınlaştırılabilmesi için pek çok çalışma yapılacak. Bilhassa Facebook ve Messenger uygulamalarına da entegre edilecek olan avatarlar sayesinde, artık beşerler kendi yüzlerini göstermeden avatarları aracılığıyla manzaralı görüşme yapabilecekler.

Öte yandan bugüne kadar iki kolu, başı ve gövdesi olan lakin ayakları bulunmadığı için Casper üzere havada uçuyor görünümü veren Avatarların artık bacaklara ve ayaklara sahip olacağı da duyuruldu. Bu daha gerçekçi bir Metaverse tecrübesi için epey değerli bir adımdı. Son olarak Metaverse evrenindeki avatarlarını geliştirmek isteyen kullanıcılar için Horizon Worlds içerisinde yeni bir aksesuar dükkanının açılacağını belirten Zuckerberg, kullanıcıların gerçek paralar ile Avatarları için buradan aksesuar alabileceklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi