Teknoloji

Mercedes-Benz, Türkiye’deki bayilerini kapatıyor!

Otomobil dünyasındaki rekabet, şirketlerin farklı tahliller ve serviler ile kullanıcıların çıkmasını mecburî hale getirdi. Bilhassa satış stratejilerine yansıyan bu durum, internetten otomobil siparişi üzere yenilikçi tahlillerin öne çıkmasına neden oldu. Markaların maliyetten de tasarruf yapmasını sağlayan bu durum, klâsik tahlillerin sonunu getiriyor. Dünyanın en büyük üreticilerinden olan Mercedes-Benz, ssatışlarını yalnızca internet üzerinden yapmaya hazırlanıyor.

Mercedes-Benz, araba bayileri ile mukavele yenilemeyebilir!

ShiftDelete.Net’in kurucusu Hakkı Alkan, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Mercedes-Benz’in Türkiye’de 2023’ten itibaren internetten satışa yük vereceğini ve bayiler ile kontrat yenilenme ihtimalinin epeyce düşük olduğunu duyurdu. Mevzu hakkında Twitter’da yaptığı paylaşımda şu tabirlere yer verdi;

Online sipariş sistemini en yeterli formda kullanan Tesla’nın internet sitesine girdikten sonra istediğiniz aracı özelleştiriyorsunuz ve karşınıza 3 farklı ödeme seçeneği çıkıyor. Peşin ödeme ve kiralamanın yanı sıra kredi seçeneği müşterilere sunuluyor.

Tesla kullanıcıları, kiraladıkları aracı kiralama mühleti sonunda satın alabiliyor. Şirket, kira mühletinin sonunda kullanabilecek satın alma seçeneklerine kira mukavelesinde yer veriyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!