Teknoloji

Banka promosyonu alanlar dikkat! Paranız geri alınabilir

Geçtiğimiz periyotlarda binlerce vatandaş maaş hesaplarını ya da emekli maaşlarını öbür bankaya taşıyarak promosyon almaya hak kazanmıştı. Birden fazla kişinin yararlandığı bu durum ile ilgili artık bir telaş meydana geldi.

Önemli bir noktaya değinen Avukat Özge Çelik, “Promosyon veren bankaların 2022 yılı için tekliflerini güncelledi. Kamu ve özel bankaların promosyon ödemelerinde farklılıklar yaşanırken vatandaşlar kendileri için en cazip teklifi sunan kurumdan yana tercih kullanıyorlar. Fakat promosyonların yükselmesi ile birkaç konuya dikkat edilmesi gerekliliğinin kıymeti de arttı” tabirlerini kullandı.

Avukat Özge Çelik hesabın taşınması sırasında banka ile gerçekleştirilen mukavelenin ayrıntılı bir halde incelenmesi gerektiğinin altını çizdi. Bu kapsamda vatandaşlara ihtarlar veren Çelik şu tabirleri kullandı.

“Çünkü hesabını taşıyan banka müşterisinin vefatı halinde, kontrat kuralları gereğince incelenmeden imza altına alınmış ise, mukavelede ‘bankaca ödenen promosyonun, banka tarafından iadesinin istenebileceğine’ dair karar bulunabiliyor. Vatandaşlarımız bu hususta dikkatli olmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!