Teknoloji

Bankalar tarafından seçilen birinci 10 kripto varlık şaşırttı!

Küresel bankaların kripto para piyasasına maruz kalma durumu hala nispeten küçük olsa da, bu finansal kurumlar, Memleketler arası Ödemeler Bankası’nın (BIS) en tanınan kriptoları listeleyen yeni bir raporuyla yavaş yavaş dijital varlıklara kapılarını açıyor. rapor edilen kripto maruziyeti.

Bankalar tarafından seçilen birinci 10 kripto varlık şaşırttı!

Piyasa pahasına nazaran en büyük iki kripto para ünitesi, Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) Basel III’e nazaran rapor edilen kripto varlık riskinin %31’i Bitcoin’e ve % 22’si Ethereum’a ilişkin olarak başkan durumda. (BIS Basel Bankacılık Kontrol Komitesi (BCBS) tarafından 30 Eylül’de yayınlanan İzleme Raporuna göre)

Bankalar ortasında en tanınan kriptolar

Rapora nazaran, bu iki büyük kripto “rapor edilen risklerin neredeyse %90’ını oluşturuyor”, bankalar ortasındaki öteki tanınan kripto varlıkları ise rapor edilen risklerin %2’si ile Polkadot ( DOT ), %2 ile Ripple tarafından verilen XRP, Cardano ( ADA ) ile %1, Solana ( SOL ) ile %1, Litecoin ( LTC ) ile %0.4 ve Stellar ( XLM ) ile %0.4 ile yer aldı.

Küresel bankalar ortasında kripto maruziyeti. Kaynak: BIS raporu

BIS bunu şöyle açıklıyor:

“Bu riskler, Basel Komitesinin mevcut istişare önerisi kapsamında muhtemelen Küme 2 kripto varlıkları olarak sınıflandırılacaktır. Bankalar ayrıyeten daha küçük ölçülerde bir stablecoin (USD madeni para) ve tokenize edilmiş varlıklar bildirdi.”

BIS’in kuşkucu yaklaşımı

Hatırlatma olarak, BCBS, Haziran ayı sonlarında , “Kripto varlıkların ihtiyatlı muamelesine ait ikinci danışma” başlıklı müşavere evrakında , bankaların toplam risklerini “Grup 2 kripto varlıklarının Tier 1 sermayesinin %1’i ile” sonlandırılması için bir teklifte bulunmuştu.

Aynı vakitte kurum , “paranın toplumsal rolünü yerine getiremeyeceğini ” belirterek dijital varlıklara karşı kuşkucu bir duruş sergilemeye ve kripto satışlarının tehlikelerle ilgili varsayımlarının gerçekleştiğini gösterdiğine dair ikazda bulunmaya devam ediyor.

Bu ortada, Finbold daha evvel BIS’in bulguları hakkında, global bankaların kripto para ünitelerine toplam maruziyetinin yaklaşık 9,4 milyar Euro (9,18 milyar $) yahut “Basel III izleme çalışmasına dahil edilen bankaların tamamı göz önüne alındığında” yalnızca %0,01 olduğunu bildirmişti.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!