Teknoloji

Bayiler üzgün! Mercedez-Benz’den çevrimiçi satış atağı

Otomobil piyasasında birinciler ile karşımıza çıkan Tesla, Mercedes-Benz ve BMW üzere firmalara öncülük etmeye devam ediyor. Tesla’dan sonra Mercedes-Benz de internet satışı için çalışmaları hızlandırdı. Şirket, geçtiğimiz yıllarda Almanya’da test ettiği internet üzerinden satış platformunu tüm dünyada faal edecek.

Geçtiğimiz günlerde elektrikli tır modelini tanıtan Mercedes-Benz, rekabeti bir üst düzeye çıkarmak için düğmeye bastı. Satışlarını artırmak isteyen şirket, kullanıcılara online araç satışı gerçekleştirecek.

Mercedes-Benz, internet satışı için çalışmaları hızlandırd

Tesla, müşterilerine web sitesi üzerinden araç satın alma imkanı sunuyor. Satın almak istedikleri modeli özelleştirebilen kullanıcılara 3 farklı ödeme seçeneği sunuluyor. Müşterilerine nakit ödeme ve kiralama imkanı tanıyan Tesla, kredi çekme konusunda da kolaylık sağlıyor.

Tesla’nın web sitesinde, “Eyaletinizde mevcutsa, araç teslimatınıza yaklaştıkça Tesla uygulamasında bir kredi başvurusu göndermeniz için bir bildirim alacaksınız. Kredi müracaatınızı gönderdikten sonra, kredi kararı, gönderimden sonraki 48 saat içinde Tesla uygulamasında hazır olacaktır. Kredi kararınız gözden geçirilmeye hazır olduğunda bir bildirim alacaksınız. İkinci el araçlar için kiralama yapılmamaktadır.” tabirleri yer alıyor.

Tesla kullanıcıları, kiraladıkları aracı kiralama mühleti sonunda satın alabiliyor. Şirket, kira müddetinin sonunda kullanabilecek satın alma seçeneklerine kira mukavelesinde yer veriyor.

Otomobil satışı konusunda aracı firmaların yükünü hafifletmek isteyen Mercedes-Benz, şimdi resmi bir açıklama yapmadı. Şirketin araç satış prosedürlerini Tesla’ya misal formda yürüteceği varsayım ediliyor.

Konu hakkında Twitter üzerinden açıklama yapan ShiftDelete.Net kurucusu Hakkı Alkan, “Çok büyük değişiklikler oluyor. Mercedes-Benz, Türkiye’de 2023’ten itibaren bayiler üzerinden değil, online satış ile arabalarını satmayı planlıyor. Bayilerle yapılan mukaveleler, 2023 için yenilenmeyebilir. Ekosistemi, enteresan bir periyot bekliyor.” sözlerine yer verdi.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom