Teknoloji

BBC Earth, Kutuplar Atlası II İçin Minecraft ile İş Birliği Yapacak

BBC Studios çatısı altındaki Tabiat Tarihi Ünitesi, Minecraft’ın sunduğu, oyuncuların kendini oyunun içinde hissettikleri ‘immersive’ (sarmal) oyun tecrübesi ile dünyanın dört bir yanındaki gençlere ulaşmak için Minecraft Education ile iştirak başlatıyor.

BBC Earth ve Minecraft Education, BBC Studios Tabiat Tarihi Birimi’nin referans niteliğindeki yeni üretimi Kutuplar Atlası II’de (Frozen Planet II) geçen kıssaların ilham verdiği sarmal görünümleri, canlıları ve oyun tabanlı eğitim kaynaklarını içeren fiyatsız beş adet Kutuplar Atlası II dünyası yarattı.

Tüm vakitlerin en çok satan oyunu olan Minecraft, bilhassa de genç oyunculardan büyük ilgi görüyor. Minecraft: Education Edition, dünyanın dört bir yanındaki okullarda öğrencilerin yaratıcı bir oyun tecrübesi ile farklı hususlar hakkında bilgi edinmelerini sağlayan eğitim içerikleri sunuyor. Mojang Studios takımı, daha uygun bir dünya inşa etmek ve bilhassa de dünya vatandaşlığı ve sürdürülebilirlik alanlarında oyunun kurallarını değiştirecek kuşaklar yaratmak için Minecraft’ı kullanmayı bir sorumluluk olarak görüyor.

Tüm dünyadaki Minecraft: Education Edition kullanıcılarına 29 farklı lisanda ve fiyatsız olarak sunulan eğitici Kutuplar Atlası II içeriklerinde, öğretmenlerin öğrencilerine buzulların kıymetini anlatmalarına ve iklim değişikliğinin tesirlerini müfredat kapsamında keşfetmelerine imkan tanıyan ders planları da yer alıyor. Beş Kutuplar Atlası II dünyasının her biri, dünyanın dört bir yanındaki Minecraft: Bedrock Edition oyuncularına da Minecraft Marketplace üzerinden fiyatsız olarak sunulacak.

Minecraft oyuncuları oyunu birinci sefer penguen, yaban arısı ve kutup ayısı üzere canlıların gözünden oynayabilecek ve bir katil balinanın dalgaları kullanarak buz kütlesindeki fokları denize atması üzere olaylara tanıklık edebilecek. Oyuncular birebir vakitte bir tabiat tarihi sineması için araştırmacı direktör rolüne bürünerek temel hayvan davranış ve bilgilerini belgelemekle ve etraf araştırmalarına katkıda bulunmakla görevlendirilebilecek.

Kutuplar Atlası II İmalcisi Elizabeth White, “Doğanın en şahane istikametlerinden biri de hem genç hem de yaşlı izleyicilerin ilgisini çekmesi ve onları büyüleyebilmesi. Çocukların diziden ilham alan öyküleri oyunun içinde deneyim etmelerini ve ek ders içerikleriyle bu hayat alanlarında görülen sıkıntılar hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlayacak bu eğitici oyun serisi için Minecraft ile iş birliği yapmaktan memnunluk duyuyoruz.” dedi.

Minecraft Education Sorumlusu Allison Matthews ise şu tabirleri kullandı: “Bu eşsiz projede BBC Studios ile birlikte çalışacak olmaktan heyecan duyuyoruz. Minecraft’a yepisyeni bir bakış açısı getiriyor ve Kutuplar Atlası II’yi bizlere getiren harika takımla birlikte dünyamızın en değerli ve büyüleyici bölgelerinin yer aldığı eşsiz bir tecrübe sunuyoruz. Oyuncuları iklim değişikliğinin tesirleri hakkında bilgilendirmek ve yeni kuşaklara sürdürülebilirliğin ehemmiyetini anlatmak günümüzde hiç olmadığı kadar değerli. Bunun bizim sorumluluğumuz olduğuna inanıyor ve bu iştirakle bu doğrultuda büyük bir adım daha atıyoruz.”

İlk Kutuplar Atlası II Minecraft Education dünyası 21 Eylül’de, öteki dünyalar ise bu tarihten sonra haftalık olarak oyunculara sunulacak. Kutuplar Atlası II serisinin birinci kısmı 30 Ekim Pazar akşamı 20:00’de BBC Earth’te olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!