Telefon

Beklenen oldu ve iPhone 14 Pro üretimi durdu

COVID-19 pandemisi, birinci olarak 2019 yılının sonlarına yanlışsız ortaya çıkmış ve devam eden yıllarda adeta insanlığa kabusu yaşatmıştı. Bugün geldiğimiz noktada, pandeminin büyük ölçüde bittiğini ve hayatın olağana döndüğünü düşünüyoruz fakat bizimle birebir kanıda olmayan bir yer var: Çin.

Çin hükümeti hala pandemi konusunda epey katı ve hiçbir istisnaya en ufak bir taviz bile göstermiyor. Teknoloji bölümünün üretim kalbi olan bu bölgede, böylesine üst seviyede tedbirlerin olması da, tabi ki büyük firmaların planlarını alt üst ediyor.

Beklenen oldu ve iPhone 14 Pro üretimi durdu

Bilindiği üzere Apple, Çin’deki iPhone 14 ve iPhone 14 Plus üretimlerini süreksiz bir müddet için durdurma kararı almıştı. Şirketin bu kararının ardında yatan sebep ise, düşük talep gören bu iki modelinin yerine adeta yok satan iPhone 14 Pro’yu üretebilmekti. Lakin Amerikalı teknoloji devinin bu planı da yatmışa benziyor.

Gelen son haberlere nazaran Çin hükümeti, Foxconn’un da içinde bulunduğu sanayi bölgesinin süreksiz bir müddet için kapatılmasına karar vermiş. Bu kararın sebebi ise tabi ki COVID-19 tedbirleri. Fakat sorun şu ki, Apple için iPhone 14 Pro üretimi yapan tek şirket Foxconn. Doğal olarak sürecin uzaması ve Foxconn’un üretime geçememesi halinde, Apple’ın iPhone 14 Pro tedarik derdi çekeceği bir gerçek. Bakalım Amerikalı teknoloji devi bu sorunun üstesinden nasıl gelecek?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/