Telefon

iPhone 15 fiyatları sızdırıldı! Sonunda garibin de yüzü gülecek!

Akıllı telefon pazarındaki öncü isimlerden biri olan Apple, kısa müddet evvel iPhone 14 serisini satışa sunmuştu. Bunun üzerinden çok geçmeden iPhone 15’e dair birinci ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde iPhone 15 ve 15 Plus modellerinde de dynamic island özelliğinin bulunacağı ve Apple’ın çentikli tasarım çizgisini yeni yılda büsbütün terk edeceği sav edilmişti.

Bu tezlerin çabucak ardından iPhone 15 fiyatları da sızdırıldı. Bu fiyatlara geçmeden evvel ufak bir hatırlatmada bulunalım. Apple bu yıl satışa sunduğu iPhone 14 serisinde fiyat artışına gitmemişti. Yani telefonun dolar bazındaki çıkış fiyatı 13 serisi ile birebirdi. Ancak bu durum iPhone 15 serisi ile büsbütün değişecek.

iPhone 15 fiyatları sızdırıldı! Sonunda garibin de yüzü gülecek!

Sızdırılan bilgilere göre iPhone 15 serisi, ufak da olsa artırımlarla karşımıza çıkacak. iPhone 15 fiyatının 900 dolar, iPhone 15 Pro modelinin ise 1300 dolardan başlayacağı argüman ediliyor. Şayet bu fiyatlar gerçek olursa iPhone 15’in ülkemizdeki satış fiyatı o dönemki kur oranıyla birlikte 50 bin TL’yi bile geçebilir.

Aynı formda Pro varyantların fiyatı da muhtemelen 70 bin TL’yi aşacaktır. Bunlar nitekim de garibin yüzünü güldürecek fiyatlar. Telefon fiyatlarının bu düzeylere ulaşması önemli manada trajikomik bir hal almaya başladı. Beşerler gördükleri fiyatlara gülüp geçiyorlar. Zira yapacak diğer bir şey yok.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!