Teknoloji

Bermuda Şeytan Üçgeni ortadan kayboldu! Yeni adres neresi?

20. yüzyılın ikinci yarısında, çabucak her TV kanalında, Atlantik Okyanusu’nda gemileri ve uçakları çerez üzere yutan Bermuda Şeytan Üçgeni ile ilgili en az bir belgesel bulmanız epey kolaydı. Fakat son yıllarda durum değişti ve Bermuda Şeytan Üçgeni’ni bir anda gündemden düştü. Pekala bu gizeme ne oldu? Nasıl oldu da bir anda bahsedilmez hale geldi? Pek çok Twitter kullanıcısı da, işte bunun karşılığını arıyor.

Bermuda Şeytan Üçgeni hakkındaki yayınlarda görülen ani düşüşün sebeplerinden biri, gizemin aslında tekraren çözülmüş olması ve hatta en başta bile aslen bir gizem olmamasıyla ilgili olabilir.

Herkesin merak ettiği Bermuda Şeytan Üçgeni nedir?

Florida, Porto Riko ve Bermuda ortasında, kesin hudutları bilinmeyen bir biçimde tanımlanmış bir okyanus alanına gösterilen ilgi, 1945’teki “Uçuş 19” hakkında, 1968 tarihli bir makaleye kadar takip edilebiliyor. 5 Aralık 1945’te, beş ABD Avenger Torpido Bombardıman Uçağı Bermuda Şeytan Üçgeni olarak isimlendirilen bölge üzerinde, ortalama hava şartlarında ve birkaç tecrübeli pilotun denetimi altında eğitim alan tecrübesiz pilotlarla bir arada kayboldu.

Saat 16.00 sıralarında eğitim almakta olan bir pilot ve eğitmeni ortasında geçen, pozisyonlarından emin olmadıklarını ve uçağın pusulasının arızalı olduğunu açıklayan bir telsiz bildirisi bulundu. Bundan kısa bir mühlet sonra, uçaklar Florida’nın doğusunda bir yerlerde kayboldu ve bir daha görülmedi.

Bu kıssa her ne kadar ilgi cazibeli olsa da, uçaklar çeşitli nedenlerle kaybolabiliyor. Bu durumda, ABD Donanması, mürettebatın kaybolduktan sonra, uygun olmayan kurallarda denize iniş yapmak zorunda kaldığını varsayıyor.

Anormal bir durum yok

Yine de, istatistiksel olarak Bermuda Şeytan Üçgeni’nde okyanusların ve denizlerin öbür bölgelerine kıyasla daha fazla kaza meydana gelmedi. Hatta, kazaları ve olayları belgeleyerek nakliye için en tehlikeli suları inceleyen bir araştırma, Bermuda Şeytan Üçgeni’ni birinci 10’a bile yerleştirmedi.

Bermuda Şeytan Üçgeni etrafındaki olayları inceleyen bir UK Channel 4 belgeseli de, “orada çok sayıda geminin batmadığını” belirledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi