Teknoloji

Binance CEO’su: “Bankman-Fried tarihin en büyük dolandırıcılarından biri”

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), FTX kripto para borsasının çöküşünün kaynağı olduğu argümanlarını yalanladı. Bilhassa, Binance kurucusunun borsanın tüm FTT tokenlerini tasfiye edeceğini açıklamasının akabinde FTX, likidite krizi anlarıyla sarsıldı.

Binance CEO’su: “Bankman-Fried tarihin en büyük dolandırıcılarından biri”

Zhao’ya nazaran, çöküşten sorumlu tutulmamalı, fakat FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in (SBF) tüm krizi yönettiğini ve kendisini “tarihin en büyük dolandırıcılarından biri” olarak nitelendirdiğini, 6 Aralık’ta bir tweet’te söyledi.

CZ, SBF’nin birçok kusur yaptığını ileri sürerek borsanın çöküşünde kendisini bir kahraman olarak sunmayı planladığını argüman etti.

“SBF, beni ve başka insanları “kötü adamlar” olarak resmeden bir anlatıyı sürdürdü. Onun bir “kahraman” olduğu fantezisini sürdürmek çok kıymetliydi. SBF, tarihin en büyük dolandırıcılarından biridir; birebir vakitte medya ve değerli kanaat liderleri kelam konusu olduğunda usta bir manipülatördür” dedi Binance CEO’su.

FTX çöküşünün kaynağı

İlginç bir biçimde, FTX’in mahallî token’ı olan FTT’nin tasfiye edildiğini açıkladıktan sonra Zhao, borsanın çöküşünün kaynağı olmakla suçlandı. Fakat Zhao, FTX iş modeli sağlıklıysa tek bir tweet ile yok edilemeyeceğini belirterek karşılık verdi.

“CZ’nin tweet’i FTX’i mahvetti. Hiçbir sağlıklı işletme bir tweet ile yok edilemez” dedi.
Binance işvereni, Bloomberg’in FTX’in çöküşünü Twitter aktifliğine kadar takip etmeye çalışan yeni raporuna reaksiyon olarak bu hisleri lisana getirdi.

FTX’in çöküşünün akabinde SBF’nin neler olduğunu açıklamaya çalışan bir medya cinsine çıktığını belirtmekte yarar var. Başlangıçta, durumu açıklamak için Twitter’dan yararlanıyordu.

SBF hukuk danışmanına meydan okuyor

Bu satırda SBF, hukuk takımının onun kamuya açık gönderilerini ve hassaslığını güzel karşılamadığını kabul etti. Sonuç olarak, en büyük kişisel Ponzi Planını gerçekleştiren Bernie Madoff’u temsil eden avukat Ira Sorkin, Bankman-Fried’e ‘sus’ davetinde bulundu.

“İşin birinci kuralı bu: konuşma. Halkı kandıramayacaksın. Sorkin, “Söylemeniz gerekenleri dinleyecek olan tek kişi, düzenleyiciler ve savcılardır” dedi.
Bu ortada, FTX çöküşüyle ​​ilgili soruşturma SBF olarak devam ediyor ve borsanın eski destekçileri, 11 milyar dolar pahasında bir tüketici sınıfı davasıyla karşı karşıya.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al