Teknoloji

Dogecoin (DOGE) neden çöküyor? İşte bilmeniz gerekenler!

Meme kripto para ünitesi Dogecoin ( DOGE ), son vakitlerde benimsenme potansiyeli gösteren varlıkla artan ilgi kaydetti. Bununla birlikte, token şu anda kısa vadeli satış baskısı yaşıyor ve son ralliyi sürdürme kabiliyeti konusunda kuşku uyandırıyor.

Dogecoin (DOGE) neden çöküyor? İşte bilmeniz gerekenler!

Özellikle, basın saatine nazaran Dogecoin, 5 Aralık’ta kaydedilen 14,25 milyar dolardan 24 saatte yaklaşık 860 milyon dolar kaybederek 13,39 milyar dolarlık bir piyasa bedeline sahipti.

Dogecoin bir günlük piyasa kıymeti tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Aynı vakitte, kısa vadeli bir ralli belirtileri gösteren birkaç varlıkla konsolide olan genel kripto para piyasası ile Dogecoin, son 24 saatte neredeyse %6 oranında düzeltme yaptı. Jeton şu anda 0,10 dolardan el değiştiriyor.

Dogecoin yedi günlük tablosu. Kaynak: Finbold.

DOGE neden düzeltiyor?

Gerçekten de Dogecoin, FTX kripto borsasının çöküşü üzere genel kripto piyasasının tesirlerinden ziyan gördü. Bununla birlikte, en son düşüş, Bitcoin’in ( BTC ) marjinal bir formda düşmesinin akabinde geldi, zira genel piyasa, mümkün faiz oranı artışı yörüngesine bir bakış sunacağı için ABD’nin makroekonomik ile ilgili haberlerine bakıyor.

En son yörünge, Dogecoin’in son satın alma baskısıyla çelişiyor ve 2 Aralık’ta yayınlanan bir Finbold raporu , göğüs tokeninin beş hafta içinde piyasa bedelinde yaklaşık 5 milyar dolarlık bir girişe şahit olduğunu gösteriyor.

Elon Musk’ın Twitter’ı (NYSE: TWTR ) satın alması ve DOGE’nin toplumsal medya devi için bir ödeme seçeneği olarak muhtemel entegrasyonuyla ilgili haberler bilhassa girişin merkezinde yer aldı.

Benzer halde, tokene olan talep son aylarda fırladı ve Aralık ayındaki öbür bir rapor , ABD’nin potansiyel yatırımcılarının Google Trends’te üç ay içinde ‘Dogecoin Satın Al’ anahtar sözü için yaptığı aramaların %625 oranında fırladığını belirtti.

En son satış baskısına karşın Dogecoin, ağı daha da geliştirme planları ile evlat edinme ile ilgili haberlerin tadını çıkarmaya devam ediyor. Örneğin, yakın vakitte Musk ve Ethereum ( ETH ) kurucu ortağı Vitalik Buterin’in birlikte çalışmayı ve DOGE’u geliştirmeyi planladıkları bildirildikten sonra topluluk uğultu yapıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al