Teknoloji

Binance hacklendi! 100 milyon dolar pahasında kripto buhar oldu

Kripto para borsası Binance‘e siber taarruz gerçekleşince ortalık karıştı. En tanınan platformlardan biri olan Binance’in binlerce kullanıcısı var, bu kapsamda kelam konusu hacklenme önemli yankı uyandırdı.

Binance yönetiminine nazaran bu atak kapsamında 100 milyon dolar civarında kripto para çalındı. Fakat kimi savlara nazaran kaybolan ölçü çok daha yüksek.

Binance hacklendi! 100 milyon dolar pahasında kripto buhar oldu

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance hem sağlam olması hem de bir çok kullanıcıya sahip olması ile biliniyor. Lakin ortaya atılan bir hacklenme olayı tüm kullanıcıların aklını karıştırdı. Binance’e ilişkin blockchain ağı BNB Chain’in siber atağa uğradığı açıklandı. Kim olduğu bilinmeyen bir yahut birden fazla hacker, bu siber atak sonucunda Binance’ten kripto para çaldı. Her ne kadar üçüncü taraflardan gelen raporlar kaybın çok daha büyük olduğunu argüman etse de Binance tarafından açıklanan ölçü 100 milyon dolar pahasında.

Konuyla ilgili resmi açıklamalar, BNB Chain’in resmi toplumsal medya hesaplarından yapıldı. Yapılan birinci açıklamada, ağda olağan olmayan aktivitelerin tespit edildiği duyurulduç İkinci açıklamada ise siber saldırıyı duyuran yetkililer, tüm fonların inançta olduğunu açıkladılar. Yetkililer birinci kademede 586 milyon dolar civarında pahaya sahip 2 milyon BNB’nin hareketini tespit ettiler. Sürecin sonunda ise 600 milyon dolarlık kripto paranın çalınmış olabileceğine ait bilgiler paylaşıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!