Teknoloji

Bir ülke daha kriptoda perakende yatırımlarını resmileştirecek!

Kripto para sanayisi genişlemeye devam ettikçe ve yatırımcılar artan ilgi gösterdikçe, daha fazla hükümet ya şimdiden çoğunluğa atladı ya da vatandaşlarının kripto yatırımlarına katılmasına müsaade vermeyi düşünmeye başladı.

Bir ülke daha kriptoda perakende yatırımlarını resmileştirecek!

South China Morning Post’un 17 Ekim’de bildirdiğine nazaran , Hong Kong düzenleyicileri , Çin anakarası hükümetinden farklı bir duruş sergiledikleri için perakende yatırımcıların dijital varlıklara yatırıma direkt katılmalarına müsaade vermeyi düşünüyor.

Rapora nazaran, tavırdaki muhtemel değişim, Hong Kong’dan bölgenin bir kripto sanayisi merkezi olarak statüsünü aşındıran bir finansal teknoloji yeteneği çıkışının ortasında gerçekleşiyor ve bu, Singapur’un ana rakibi olarak avantajına çok fazla.

Daha evvel, Hong Kong hükümeti , yetkililerin dediği üzere, “Hong Kong’u memleketler arası bir sanal varlık merkezine dönüştürme vizyonu” doğrultusunda, bu yılki FinTech Haftası sırasında kripto para üniteleri hakkındaki yeni siyaset beyanını açıklayacağını açıklamıştı.

Bir ülke, iki sistem

17 Ekim’de bir InvestHK paneli tartışması sırasında, Menkul Değerler ve Vadeli Süreçler Komitesi’nin (SFC) lisanslama yöneticisi ve fintech ünitesinin lideri Elizabeth Wong, “bir ülke, iki sistem” unsurunun “Hong Kong’un temelini oluşturduğunu söyledi. finansal piyasalar ‘.

SFC’nin perakende yatırımcıların “doğrudan sanal varlıklara yatırım yapmasına” müsaade verme fikri hakkında yorum yapan Wong, sanayinin daha uyumlu hale geldiğini kabul etti ve şunları ekledi:

“Bu bölümü düzenleme konusunda dört yıllık bir tecrübeye sahibiz. (…) Bu yalnızca profesyonel yatırımcılara yönelik gerekliliğe devam edip etmeyeceğimizi hakikaten dikkatlice düşünmek için hakikaten yeterli bir vakit olabileceğini düşünüyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!