Teknoloji

NASA uzayda UFO avlayacak!

Tanımlamayan hava olaylarının ve cisimlerinin son vakitlerde artış yaşaması, NASA’yı harekete geçirdi. Bir müddet evvel ABD Senatosundan finansal takviye alan NASA, hükümetin tanımlanamayan hava olayları raporlarını ayrıntılı incelemeye başlayacak. Ajans, 16 kişilik uzman grup kurduğunu duyurdu.

UFO’lar ABD radarına girdi

ABD hükümeti ve Pentagon’un radarına girmeyi başaran UFO’lar, nihayet araştırma konusu haline geldi. NASA ise bu programın bir modülü olarak dokuz aylık bağımsız bir çalışma başlattığını açıkladı. 16 kişilik takım, tanımlanamayan hava olaylarını ele alacak.

NASA’nın açıkladığı uzman isimler ortasında gazetecilerinden eski astronotlara kadar birçok isim bulunuyor. Örneğin, dört farklı misyonda toplamda 520 gününü uzaydan geçiren emekli astronot Scott Kelly, bilim gazetecisi ve uzay teknolojisi şirketi CEO’su ve bir ABD Federal Havacılık Yönetimi yöneticisi bu gruba dahil edilmiş durumda.

NASA Bilim Misyonu Yöneticiliği Yöneticisi Thomas Zurbuchen, “Ekip, devlet kurumları tarafından toplanan bilgilerin, ticari bilgilerin ve öbür kaynaklardan gelen bilgilerin potansiyel olarak UAP’lere ışık tutmak için nasıl tahlil edilebileceğini belirleyecek” dedi.

Dokuz aylık çalışmanın akabinde tanımlanamayan hava olayları hakkında hazırlanan rapor, yol haritası eşliğinde sunulacak. Bu yol haritasına farklı ülkelerin dahil edilip edilmeyeceği ise şimdilik belirsiz. Zurbuchen, UFO hakkındaki dataların “zamanla daha değerli” hale geleceğini bildirdi.

UFO’ları gördü

Bir mühlet evvel tanımlanamayan hava olayları için duruşma düzenleyen Pentagon, ABD Deniz Kuvvetleri İstihbarat Yöneticisi Yardımcısı Scott Bray’in sık ve daima olarak UFO gördüğünü bildirdi. Donanma subayı, askeri menzillerde yaygın olarak tanımlanamayan hava olayıyla karşılaştığını aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!