Teknoloji

Bitcoin 16.000 doların altına düşer mi?

Bitcoin ( BTC ) boğaları, haftanın başlarında iki yılın en düşük düzeyine düştükten sonra birinci kripto para ünitesinin fiyatını dengelemeyi başardı. Kısa vadeli toparlanmaya karşın, piyasanın FTX kripto borsasının çöküşünden şimdi tam olarak kurtulamadığı düşünülürse, Bitcoin hala daha fazla düzeltme tehdidiyle karşı karşıya.

Bitcoin 16.000 doların altına düşer mi?

Bu satırda 25 Kasım’da Kitco News analisti Jim Wyckoff, Bitcoin ayılarının hala teknik bir avantaja sahip olduğunu belirtmişti . Lakin, boğaların Bitcoin’in taban yapması için daha fazlasını yapması gerektiğini belirtti.

“Pazartesi günü fiyatlar iki yılın en düşük düzeyine düşerken, boğalar o vakitten beri fiyatları sabitledi. BC ayıları hala genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Bununla birlikte, bu haftanın birçoklarında yatay fiyat hareketi boğaları biraz destekliyor. Boğaların, piyasanın tabanının yerinde olduğunu önermek için sağlam bir güç göstermesi gerekecek” dedi.

Bitcoin mum grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin fiyat analizi

Mevcut durumda Bitcoin, son 24 saatte %1’den az artış kaydederek 16.481 dolardan süreç görüyor. Mevcut pahasında, Bitcoin evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden yaklaşık %75 düştü.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Diğer yerlerde, Bitcoin teknik tahliline düşüş hisleri hakimdir ve özet 14’te bir ‘satış’a giderken, hareketli ortalamalar ‘güçlü bir satış’ içindir. Öteki yerlerde, osilatörler, TradingView’den alınan günlük göstergelerde dokuzda “nötr” durumda.

Aynı vakitte, kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, 25 Kasım’da attığı bir tweet’te, Bitcoin’in şu anda düzeyler ortasında olduğunu ve varlığın potansiyel olarak 18.000 $ düzeyini geçebileceğini belirtti.

“Seviyeler ortasında Bitcoin. Açıkça 16.250-16.450 doların üzerinde kalmak istiyor. Açıkça 16.800-17.000 doları kırmak istiyorum. Bu olursa, 18.400 dolara giden yol açık” dedi.

Bitcoin fiyat tablosu. SourceTradingVie

Bitcoin’in muhtemel taban noktası

Piyasanın mümkün bir Bitcoin fiyatı taban noktası aramasıyla dikkat cazip bir formda, varlığın son fiyat hareketinin taban ile sonuçlanan 2015 trendini taklit ettiği belirtildi. Sahiden de gidişat tekrarlanırsa, bu bir fiyat yükselişinin yakın olabileceğine dair ipucu verebilir.

FTX krizinin neden olduğu düzeltmeden muzdarip olmanın yanı sıra, Bitcoin’in süratle yükselen enflasyon ve faiz oranı artışlarının yol açtığı hakim makroekonomik faktörlerden etkilendiğini belirtmekte yarar var.

Gerçekten de, Bitcoin, Federal Rezerv’in agresif faiz oranı artışlarından muhtemel bir yavaşlamanın ima edilmesinin akabinde 16.500 $ düzeyinde konsolide oldu.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking