Teknoloji

Bitcoin, büyük hacim artışı kaydetti! Ayı piyasasının sonu mu geliyor?

Kripto para ünitesi dalı, son vakitlerde haftalık süreç hacimlerinde büyük bir artış kaydeden ve yakın gelecekte muhtemel bir fiyat artışını gösteren Bitcoin ( BTC ) dahil olmak üzere varlıklarının birçok için kaotik bir periyottan sonra nihayet bir mola alıyor üzere görünüyor.

Bitcoin, büyük hacim artışı kaydetti! Ayı piyasasının sonu mu geliyor?

Kripto analitik firması TradingShot’tan uzmanların 22 Kasım’da yayınlanan bir tahliline nazaran, bilhassa iki hafta evvel Bitcoin, ” FTX’in çöküşüyle ​​beslenen bir yıldan uzun müddettir en güçlü haftalık hacmi” kaydetti.

Bitcoin hacim modeli tahlili. Kaynak: TradingShot/TradingView

Analistlerin açıkladığı üzere, hacimdeki bu tıp dramatik artışlar “BTC’deki trendin bilakis dönmesiyle ilişkilendirilme eğilimindedir.” Ayrıyeten, bunun fiyatın her iki istikamette de kıymetli ölçüde hareket edebileceği manasına geldiğini belirttiler:

Özellikle son fiyat hareketlerinde, 13 Haziran 2022’de misal bir hacim artışı yaşadık. 5 aylık bir periyot ortasında neredeyse tıpkı hacim artışları yaşanıyor. Bu tablonun gösterdiği üzere, bu türlü bir periyottaki yahut daha kısa periyodik hacim artışları tarihi olarak Alt yahut Üst oluşumlardır.

Boğa döngüsünün zirve oluşturması açısından, 11 Ocak 2021 ile 17 Mayıs 2021 ortasında misal bir hacim paterni kaydedildi. Öte yandan, ayı döngüsünün taban oluşumu, 19 Kasım’dan itibaren bir hacim artışıyla birebir vakte denk geldi.

Bundan evvel, 18 Aralık 2017 ile 5 Şubat 2018 ortasında bir boğa döngüsü zirvesi oluştu ve akabinde 12 Ocak 2015 ile 2 Kasım ortasında bir ayı döngüsü taban oluşumu sırasında meydana gelen büyük hacimli bir büyüme gerçekleşti.

TradingShot grubunun gözlemlediği üzere, son formasyon, 13 Haziran 2022 ile 7 Kasım 2022 ortasında meydana gelen ve daha düşük bir yüksek (dip) trend çizgisi içeren formasyonla en çok benzerliğe sahipti ve bu da onların muhtemel yükseliş trendinin bilakis dönmesi hakkında hipotezler geliştirmelerine yol açtı:

“07 Kasım hacim artışı, trendin bilakis dönmesini sağlayan ve Bitcoin’i bu iki yıllık Ayı Döngüsünden çıkaran an olabilir mi, yoksa en güzel ihtimalle 13 Haziran 2022 ve Şubat üzere kısa vadeli bir toparlanma mı?

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin’in oluşturduğu mevcut grafik kalıpları göz önüne alındığında, sahiden de kartlarda bir yükseliş geleceği olabilir. Basın vaktinde, amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokeni, kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe’nin daha fazla güçlenmeye yol açtığını belirlediği 16.600 $’lık kilit direnç düzeyine yanlışsız ilerliyordu.

Spesifik olarak, Bitcoin 16.536 $’dan el değiştiriyor ve evvelki 24 saate nazaran %5.20’lik bir artışı temsil ediyor.

Bitcoin 24 saatlik fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Günlük gelişimin yanı sıra, piyasa kıymetine nazaran en büyük kripto para ünitesi (317,74 milyar dolar), yaklaşan Şükran Günü tatili sırasında tarihi olarak son bir yükseliş eğilimi gösterdi, lakin bu yılki trend çeşitli teknik tahlil (TA) göstergelerine nazaran kısa kesilebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking