Teknoloji

Bitcoin için keskin satış baskısı yakın mı?

Kripto tüccarları , daha geniş kripto para ünitesi kesimi 1 trilyon dolarlık ruhsal işaretin altında gayret etmeye devam ederken , yakın gelecekte en büyük dijital varlık olan Bitcoin’i ( BTC ) neyin beklediğine dair göstergeler aramak için teknik tahlile (TA) yöneliyor.

Bitcoin için keskin satış baskısı yakın mı?

Özellikle bir gösterge, İzafi Güç Endeksi (RSI) ve Bitcoin’in 3 günlük RSI’si şu anda fiyat hareketiyle birlikte, teknik datalar tarafından sunulduğu üzere amiral gemisi dijital varlık için keskin bir satış baskısı gösteren bir artış modeli gösteriyor.

2018/2022’de Bitcoin 3 günlük RSI ve fiyat tahlili. Kaynak: Matthew Hyland

Gerçekten de, bir tokenin bedelinin çok alınıp alınmadığını yahut çok satılıp satılmadığını belirlemek için en son fiyat dalgalanmalarının büyüklüğünü gözlemleyen bir momentum göstergesi olan RSI metriği, şu anda çok alım çizgisine (70’in üzerinde) yanlışsız ilerliyor ve tüccarlar için bir sinyal vazifesi görüyor.

Ek olarak, çok alım durumu stokastik bir osilatörde de görülebildiğinden , osilatör okuması 80’in üzerine çıktığında ve 80’in altındaki okumalara döndüğünde bir satış sinyali tetiklenir.

2018 havası mı?

Hyland’a nazaran, Bitcoin’in mevcut faaliyetleri, 3 günlük RSI’sının da artış kaydettiği 2018’de, Ekim ayında azalan üçgen ile birlikte, klâsik olarak kısa konum almak için bir sinyal olarak alınan bir düşüş formasyonunun kabaca birebir periyodunda olanları hatırlatıyor.

Teknik tahlilde, bu cins faaliyetler, tıpkı vakitte bir ‘düşüş ayrışması ‘ ve tüccarlar için bir diğer büyük satış sinyali ( ‘yükseliş sapmasının’ tersine ) olarak da bilinen bir negatif RSI geri dönüşü olarak isimlendirilir.

2018’de, merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığının benzeri faaliyet modelini, %50’den fazla dramatik bir fiyat düşüşü izledi. Ekim’deki 6.600 dolardan Aralık’ta 3.244 dolara düştü.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom