Teknoloji

Meta data tabanında sanal hizmetler sunan birinci şahıslar o kentin polisleri oldu!

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), tüm devlet ve ticari işletmelerinde metaverse’yi yaygın bir halde uygulamaya devam ediyor.

Meta bilgi tabanında sanal hizmetler sunan birinci şahıslar o kentin polisleri oldu!

Bu doğrultuda, Dubai’deki Ajman Polisi, 16 Ekim’de yayınlanan mahallî haber kaynağı Khaleej Times tarafından yayınlanan bir rapora nazaran, dünyanın metaverse içinde hizmet veren birinci kolluk kuvveti oldu.

Gitex Teknoloji Haftası sırasında, Acman Polis Genel Komutanlığı, halkın polisle uzaktan irtibat kurmasını sağlayan “Sponsorluk Talebi” isimli yeni bir yenilikçi hizmeti tanıttı.

Ajman Polis Genel Komutanlığı vazifelileri de Dubai Metaverse Forum’da hazır bulundu. Yarbay Muhammed Abdullah Abu Shehab’a nazaran, gücün iştiraki, kolluk kuvvetlerinde metaverse teknolojisinin yararlarından yararlanmak için yapıldı.

BAE metaverse’i kucaklamak istiyor

Gitex Küresel 2022’nin ikinci gününde, Dubai Polis Genel Komutanlığı, en yeni programlama lisanlarını ve yapay zekayı kullanan 70 dizaynlı hizmetten oluşan birinci sınıf bir koleksiyondan oluşan akıllı uygulamasının yeni bir sürümünün piyasaya çıktığını duyurdu.

Özellikle BAE, toplumsal problemleri çözmek için yeni teknolojileri benimsemeye çalışıyor ve metaverse, polisin öteki bir irtibat kanalı oluşturması için bir yol sunuyor. Dahası, Dubai Polis Genel Komutanlığı, son teknoloji programlarının halihazırda Arapça, İngilizce, Çince, Rusça, Fransızca, Almanca ve İspanyolca dahil olmak üzere yedi farklı lisanı desteklediğini söyledi.

Dubai Polisi yapay zeka yöneticisi Tümgeneral Khalid Nasser Al Razooqi, en son gelişme hakkında yorum yaparak, yükseltilmiş akıllı aygıtın birebir vakitte aygıtı tutan kişi tarafından yapılan ferdî bilgileri ve başka süreçleri depolayan şahsî bir gösterge panosu içerdiğine dikkat çekti. Ayrıyeten, sahibinin trafik ihlalleri ve cürümleri geçmişinin yanı sıra öteki bilgileri de içerir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!