Teknoloji

Bitcoin madencileri: ayılar sorumluluk aldıkça satışı hızlandırıyor!

Bitcoin ( BTC ) madencileri , ayı piyasası karar sürdükçe tarihî BTC tutma stratejilerini giderek daha fazla değiştiriyor. Bilhassa, Bitcoin biriktirdiği ve piyasa tamponu misyonu gördüğü bilinen madenciler, kaygı verici oranlarda yüklerini boşaltıyorlar.

Bitcoin madencileri: ayılar sorumluluk aldıkça satışı hızlandırıyor!

Özellikle, Bitcoin’in mevcut fiyatında, Bitcoin Madenci Satış Basıncı takipçisi, madencilerin kırmızı renkle gösterilen harika bir satış faaliyetini gösterir. Capriole’nin kurucusu Charles Edward’ın 11 Kasım’da sunduğu datalar, satış oranının beş yıl öncesine nazaran ‘neredeyse’ daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Bitcoin Miner Satış Basıncı takipçisi kaynağı: TradingView

Artan madenci satış baskısının etkileri

Bitcoin madenci satış baskısı, kısmen kripto piyasası düzeltmesinin gerçekliğine işaret ediyor. Bilhassa, Bitcoin fiyatlarının düşmesinin ortasında madenciler, global iktisadın zayıflamasıyla birlikte yüksek enflasyonlu bir ortamda faaliyet gösteriyorlar. Bu nedenle, satış eğilimi, elektrik ödemeleri üzere operasyonel maliyetleri karşılamaya yönelik bir teşebbüse bağlanabilir.

Önceki yıllarda, kimi madencilerin, fiyatın yükselmesini bekleyen varlığı biriktirdiği, başkalarının ise işletme masraflarını finanse etmek için kredi aldığı biliniyordu. Tıpkı vakitte, madenciler de para kaybettiklerinde daha fazla satma eğilimindedir.

Madenciler, düşüş şartlarının hakim olduğu durumlarda bile yükseliş eğiliminde bir prestij oluşturmuş olsalar da; münasebetiyle satış oranının şok dalgaları göndermesi olasıdır.

Genel olarak, kripto kışı madencilik işini sert bir formda vurdu, halka açık şirketlerin iflas ettiği ve BTC’yi satmaktan öbür seçeneği kalmadığı bildirildi. Örneğin, evvelki bir rapor madencilerin ekipmanlarını kârsız hale geldikten sonra indirimli olarak satmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Ayrıca analistler, Bitcoin fiyatları düşmeye devam ederse, Bitcoin madenciliğinin bahtının başının belaya gireceğini kestirim ediyor. Finbold tarafından bildirildiği üzere, yatırım firması US Küresel Investors’ın CEO’su Frank Holmes, Bitcoin 12.000 dolara ulaşırsa madenciliğin global olarak kapanabileceğini öne sürdü.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - İstanbul Eşya Depolama - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!