Teknoloji

Bitcoin madenciliği artık çok daha zor! İşte nedeni!

Piyasa bedeline nazaran en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin’in ( BTC ) fiyatı yalnızca küçük yararlar kaydediyor olsa da, madencileri ortasındaki rekabet artıyor ve madencilik zorluğu tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşıyor.

Bitcoin madenciliği artık çok daha zor! İşte nedeni!

Spesifik olarak, 10 Ekim itibariyle Bitcoin madencilik zorluğu 35.61 trilyon idi, bu yalnızca tüm vakitlerin en yüksek düzeyi değil, birebir vakitte Bitcoin fiyatının yalnızca %0,49 artmasına karşın 13 Mayıs 2021’den bu yana en keskin artış (+13,55). BTC.com datalarına nazaran son yedi gün içinde.

Bitcoin madenciliği zorluğu. Kaynak: BTC.com

Hatırlatma olarak, 13 Mayıs 2021’deki Bitcoin madencilik zorluğu %21,53 artarak 25,05 trilyona ulaştı. Ağ zorluğunun, bir Bitcoin bloğu madenciliği yapmanın ne kadar güç olduğunu ölçtüğünü de belirtmekte yarar var, yüksek zorlukla, tıpkı sayıda blok madenciliği yapmak ve ağı inançlı hale getirmek için daha fazla bilgi süreç gücü gerekiyor.

Fırtına öncesi sessizlik

Bu ortada, kimi göstergeler, amiral gemisi dijital varlık için yaklaşmakta olan bir fiyat oynaklığına işaret ediyor.

Ana gösterge, bilhassa klasik pay senetlerine kıyasla, Bitcoin’in oynaklığındaki bir soğumadır. Nitekim de, birinci kripto para ünitesinin oynaklığı son vakitlerde Dow Jones endeksinden daha düşük bir düzeye düştü.

Kripto ticareti uzmanı ve analisti Michaël van de Poppe’ye nazaran , Bitcoin’in volatilite endeksi 25’in altında, tarihi olarak “ büyük oynaklık için garantili bir reçete ”, üst yahut aşağı gidiyor.

Bir öbür gösterge de bu hafta açıklanacak olan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) raporları, Van de Poppe’un “ciddi oynaklık” olabileceğini önermesine yol açıyor.

Aynı vakitte, kripto analisti Ali Martinez, daha evvel “1.3 milyon adresin 680.000 BTC’den satın aldığı en kıymetli takviye seviyesi” olarak isimlendirdiği üzere “Bitcoin’in 19.000 dolarlık takviye düzeyini kaybetmesi sorun yaratabilir” dedi.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!