Teknoloji

iOS 16.1 Beta 5 yayınlandı! Sadece pak güç ile şarj edin

Apple, haziran ayında düzenlediği WWDC 22 etkinliğinde iPhone modelleri için geliştirdiği yeni iOS 16 işletim sistemini ayrıntılı bir halde gösterdi. Geçtiğimiz ay ise yeni iPhone, Apple Watch ve AirPods modellerini tanıttığı aktiflik ile kullanım sundu. Bugün de bir çok sorunu çözen ve yeni özellikleri beraberinde getiren iOS 16.1 Beta 5 yayınlandı.

iOS 16.1 Beta 5 neler getiriyor?

Apple, geçtiğimiz hafta çarşamba günü iOS 16.0.3 genel sürümünü kullanıma sundu. Bugün ise iOS 16.1 Beta 5 sürümünü geliştiriciler ve beta programı üyeleri için erişilebilir yaptı. Ek olarak iPadOS 16 beta 12, macOS Ventura beta 11 ve tvOS 16.1 beta 5 de yayınlandı.

iOS 16.1 ile birlikte iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 küçük ve iPhone 13 küçük sahipleri pil yüzdesine kavuşuyor. Bununla birlikte Kilit Ekranı ve yeni iPhone 14 Pro modellerinin Dinamik Ada kısmı üzerinden anlık olarak olup biteni görmenizi sağlayan Canlı Etkinlikler dayanağını sunuyor.

Bir öteki yenilik ise Clean Energy Charging-Temiz Güç Şarjı oldu. Bununla birlikte ABD özelinde düşük karbon emisyonlu elektriğin mevcut olduğu durumda, yani şebekenin pak güç kaynaklarından beslendiği vakti belirleyerek şarj sürenizi ona nazaran optimize ediyor.

iCloud içerisinde 6 bireye kadar aile üyelerinin birlikte kullanabileceği yeni bir fotoğraf kitaplığı geldi. Matter takviyesi sayesinde ise akıllı konut irtibatlarında Google, Samsung, Amazon ve öbür partnerlerin geliştirdiği aksesuarların sunduğu aksesuarlar ile sıkıntısız bir biçimde çalışacak

iOS ve iPadOS aygıtlara Beta kurulumu- Adım adım!

İlk olarak geliştirici değil, genel beta sürümünün yayınlanmasını bekleyebilirsiniz. Ama daha erken erişmek istiyorsanız bir geliştirici hesabı açmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için de Apple‘a her yıl 99 dolar ödemelisiniz.

Fakat halihazırda bir geliştirici hesabı kullanıyorsanız son beta sürümünü burayı tıklayarak Apple Developer Center üzerinden indirebilirsiniz. Akabinde aygıtınıza uygun profil indikten sonra, Sistem Tercihleri bulunan Yazılım Güncelleme kısmından yükleme süreçlerini tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca bunun yerine buraya tıklayarak betaprofiles sayfasına giderek iOS aygıtınızı yapılandırabilirsiniz. Akabinde da Ayarlar>Profil seçeneklerini izleyerek ekranda karşınıza çıkan talimatları izleyebilirsiniz. Bunlar ise şu biçimde:

  • Yukarıda linkini paylaştığımız betaprofiles sitesine gidin.
  • iOS 16 beta profilini “iOS 16 Download” seçeneği üzerinden indirin.
  • iPhone’unuzdan Ayarlara girin.
  • Profiller seçeneğine tıklayın.
  • Profil Yükle seçeneğine dokunun.
  • İndirdiğiniz evrak yüklendikten sonra aygıtı yine başlat seçeneğine tıklayın.
  • Cihazınız açıldıktan sonra Ayarlar’a tekrar girin.
  • Önce Genel, akabinde Yazılım Güncelleme seçeneklerini tıklayın.
  • Son olarak burada karşınıza çıkan İndir seçeneğini tıklayın.
  • Not: Mümkün bir bilgi kaybına karşı ilgili yüklemeyi 2. aygıtınıza yüklemeniz ya da cihazınızdaki dataları yedekledikten sonra kurmanız tavsiye ediliyor.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!