Teknoloji

Bitcoin madenciliği hash oranı rekora seviyede!

Bitcoin’in ( BTC ) fiyatı 20.000 doların altında gayret ederken, varlığın madencilik faaliyeti, madenciler ortasındaki rekabet artmaya devam ediyor üzere görünüyor. Sonuç olarak, bu senaryo Bitcoin madenciliği hash oranının yeni bir rekor düzeye ulaşmasına neden oldu.

Bitcoin madenciliği hash oranı rekora seviyede!

25 Eylül itibariyle, Bitcoin’in madencilik hash oranı, 30 günlük hareketli ortalamaya dayalı olarak tüm vakitlerin 226.633 EH/s’lik yeni bir düzeyine yükseldi. Blockchain.com bilgilerine nazaran hash oranı, Ağustos başında kaydedilen en düşük düzeylere nazaran istikrarlı bir biçimde yükseliyor.

Bitcoin madenciliği hash oranı. Kaynak: Blokchain.com

İşlemleri işlemek için kullanılan toplam hesaplama gücünü tabir eden hash oranı, Bitcoin’in kısa vadeli toparlanma belirtileri gösterdiği Ağustos ayında tepe yapmaya başladı. Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatı uğraş etmeye devam ederken hash oranı yükseldi.

Hash oranı, Bitcoin’in Fiyat yörüngesine meydan okuyor

Mevcut hash oranı sayıları, enteresan bir halde, metrik Bitcoin fiyat hareketi ile bağlantılı olduğunda tarihî eğilimleri karşılaştırır. Bilhassa, Bitcoin’in kıymeti arttığında ve fiyatın yanında düşme eğiliminde olduğunda hash oranı artar. Genel olarak, artan hash oranı, Bitcoin’in madenciliğini zorlaştırıyor ve kısmen varlığın bir sonraki fiyat hareketini gösteriyor.

Bitcoin’in karbon ayak izine daha fazla odaklanıldıkça artan hash oranının geldiğini belirtmekte yarar var. Madencilik faaliyeti, güç tüketimi nedeniyle çevreciler tarafından daima olarak eleştirildi.

Sonuç olarak, tenkit, farklı tekliflerin öne çıkmasıyla Bitcoin’i düzenlemek için yenilenmiş bir efora ilham verdi . Bununla birlikte, madenciler, düzenleyicilerle âlâ kitaplarda kalmak için giderek daha fazla yenilenebilir kaynaklara geçiyorlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - İstanbul Eşya Depolama - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!