Teknoloji

Bitcoin’in hash oranı, Çin yasağından bu yana 3 kat arttı!

Kripto para ünitesi dalı hala 1 trilyon dolarlık piyasa kıymeti işaretini aşmak için çabalıyor olsa da, en büyük varlığı olan Bitcoin’in (BTC) madencilik gücü büyümeye ve görünüşte her hafta yeni tepelere ulaşmaya devam ediyor.

Bitcoin’in hash oranı, Çin yasağından bu yana 3 kat arttı!

Bitcoin hash oranı yeni bir rekora ulaştı ve Çin madencilik yasağı, kripto araştırması ve tescilli ticaret şirketi Reflexivity Research sırasında 5 Ekim’de ulaştığı en düşük düzeyin üç katına çıktı.

Bitcoin’in tarihî hash oranı tablosu. Kaynak: Yansıma Araştırması

Bitcoin’in madencilik gücü 5 Ekim itibariyle saniyede 248.826 milyon terahash (TH/s) ile daha da ilerledi.

2 Temmuz 2021’de, Çin hükümetinin kripto madenciliği konusunda ülke çapında bir yasakla sonuçlanan kripto para ünitesine yönelik geniş çapta duyurulan baskının ortasında, Bitcoin’in hash oranının 86.292 milyon TH/s’ye düştüğünü belirtmekte yarar var.

Madenci inancındaki son artış, kısmen, euro ve pound üzere fiat para ünitelerini topluca terk eden ve Bitcoin ticaretinde üç ayın en yüksek düzeyine yol açan Bitcoin ve Ethereum ( ETH ) üzere kripto varlıklara yönelen yatırımcılara bağlanabilir.

Çin kripto baskısında çatlaklar

Bir hatırlatma olarak, Çin’in kripto yasağı, hükümetin finansal kurumların kripto ticaretine girmesini yasakladığı Mayıs 2021’den başlayarak kademeli olarak gerçekleşti. Haziran ayında, tüm lokal kripto madenciliğini tesirli bir biçimde yasakladı.

Madencilik yasağına karşın, Haziran 2022’den elde edilen datalar, Finbold’un bildirdiği üzere, Bitcoin ağını teminat altına alan yaklaşık 100 erişilebilir Bitcoin düğümünün o sırada hala Çin topraklarında çalıştığını gösterdi. Basın vaktinde, bu sayı Birawr bilgilerine nazaran 78 düğümdeydi.

6 Ekim itibariyle Çin’deki etkin düğüm sayısı Kaynak: Bitra w r

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!