Telefon

TikTok’tan sevindiren özellik! Hudut kalkacak

Kısa görüntü platformu TikTok, görüntülerin açıklama kısmına ait kurallarını gözden geçirdi. Karakter sonunu 2200 söze çıkaran Çin merkezli toplumsal medya devi, artık çok daha uzun açıklamalar eklemenize müsaade verecek.

TikTok karakter sonu Instagram ile birebir olacak

Uzun yıllardır Twitter’da tartışma konusu haline gelen karakter sonu, nihayet TikTok’ta çözüldü. Daha evvel, Twitter’a misal formda 300 karakterlik bir sonlandırma bulunuyordu. Fakat yeni kararla birlikte görüntülerin açıklamasına 2200 karaktere kadar metinler eklemek mümkün olacak. Bu sayının Instagram ile tıpkı olduğunu belirtelim.

TikTok görüntü odaklı bir platform olduğu için açıklamaların çok fazla ön plana çıkmadığını söyleyebilir. Bilhassa süratli geçişleriyle açıklama okumaya bile müsaade vermeyen algoritma, yeni karakter hududuna ayak uydurmak zorunda kalacak.

TikTok’un bir başka yeniliği ise videoları düzenleme biçimini ele aldı. Çinli platformun yeni dayanağı sayesinde görüntüleri, sesleri ve metinleri düzenlemenin yeni ve çok daha kullanışlı yolları bulunuyor. Ayrıyeten kısa görüntülere eklenebilecek ses efektlerinde artışa gidildi.

TikTok’un yeni güncellemeyle birlikte kazandığı son özellik ise yeni bir fotoğraf modu oldu. Instagram’daki kaydırılabilir gönderiler özelliğine emsal formda, TikTok’ta da tek gönderiye birden fazla fotoğraf müzik takviyesiyle birlikte eklenebilecek.

TikTok ayrıyeten alışveriş tecrübesine tekrar dahil oluyor. TikTok Shop isimli özellik bir mühlet evvel İngiltere’de başlatıldı. Eserlerini platform üzerinden satmak isteyen fenomenlere ve markalara fırsat tanıyan bu hizmet, ABD ve Kanada üzere daha fazla bölgeye genişliyor.

Siz TikTok karakter sonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/