Teknoloji

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, 4 yılın en düşük seviyesinde!

Bitcoin ( BTC ), amiral gemisi dijital varlık olmak üzere faktörler tarafından desteklenen sermaye girişi açısından en baskın kripto para ünitesi olma pozisyonunu uzun müddet korudu . Bununla birlikte, varlık en uzun kripto kışlarından biriyle savaşırken hakimiyeti düşmeye devam ediyor.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, 4 yılın en düşük seviyesinde!

Özellikle, 6 Ekim itibariyle, Bitcoin pazar hakimiyeti, 387.85 milyar dolarlık bir sermaye ile %39.06 ile dört yılın en düşük noktasına ulaştı. CoinMarketCap bilgilerine nazaran Ethereum ( ETH ), 166,61 milyar dolarlık piyasa kıymeti ile %17,3’lük bir hakimiyetle ikinci sırada yer aldı.

Toplam Piyasa Kapitalizasyonu Yüzdesine Nazaran En önemli Kripto Varlıklar (Bitcoin Hakimiyet Tablosu)

Bitcoin’in düşen pazar hissesinin, kısmen yüksek enflasyon ve faiz oranı artışları üzere hakim makroekonomik şartlar tarafından tetiklenen varlığın daima oynaklığı ile uyumlu olduğunu belirtmekte yarar var.

Bitcoin’in düşen pazar hissesinin anlamı

Bu durumda, kayan hissenin, varlığın bir kıymet deposu olarak hareket etme ve enflasyona karşı korunma kabiliyetini sorgulama üzere çeşitli tesirleri vardır.

Aynı vakitte, piyasa bedeli hareketi kısmen, kurumsal yatırımcıların depresif faaliyetlerinin ortasında ziyan etme istikameti nedeniyle perakende yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisinin düşük göründüğünü gösteriyor. Bilhassa volatilitenin yanı sıra düzenleyici tarafı şu anda kurumları uzak tutuyor.

Tarihsel olarak, Bitcoin’in piyasa hakimiyetindeki düşüşü, genel piyasayı altcoinler üzere öbür varlıkların bir sonraki fiyat hareketini belirlemeye yardımcı oldu. Birçok durumda, Bitcoin alanından çıkan sermaye, onları bir ralli için konumlandıran altcoinlere yönlendirilir. Fakat, altcoinler hala kırmızı bölgede süreç gördüğü için durum bu türlü değil.

Piyasadaki düşüş periyotlarında, altcoinler süratli çıkar arayanlar için daha cazip yatırımlar üzere görünüyor.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!