Teknoloji

O banka Bitcoin’in ödeme olarak kabul edilebileceğini söyledi!

Namibya’da kripto para üniteleri yasal nakit statüsüne sahip olmasa da, ülkenin merkez bankası Namibya Bankası (BON), artık Fintech’in altına “sanal varlıklar (VA) ve sanal varlık servis sağlayıcılarını (VASP) dahil ettiğini açıkladı. İnovasyon merkezi aracılığıyla evreli bir yaklaşımla İnovasyon Düzenleme Çerçevesi.”

O banka Bitcoin’in ödeme olarak kabul edilebileceğini söyledi!

BON, Eylül ayının sonuna hakikat yaptığı açıklamada, Bitcoin ( BTC ) üzere dijital para ünitelerinin hala yasal olarak tanınmamasına karşın, perakendecilerin ve bayilerin “böyle bir borsaya katılmaya istekli olmaları durumunda bu formda para alabileceğini” vurguladı. yahut ticaret.”

Özellikle, merkez bankası, ” öbür ilgili makamlarla istişare ederek, geçerli yasa ve yönetmeliklerde ihtimamla değişiklik yapmayı” düşündüğünü söyledi.

Bankanın dijital para üniteleri konusundaki yeni duruşu, BON’un kripto para ünitelerine ısındığını gösteriyor üzere görünüyor. Merkez bankası daha evvel şunları söyledi:

“Halkın üyeleri tarafından kripto para ünitelerinin bulundurulmasını, kullanılmasını ve ticaretini tanımadı, desteklemedi ve tavsiye etmedi.” Banka ayrıyeten Namibyalıları para kaybetmeleri durumunda yasal rücularının olmayacağı konusunda da uyardı.

Paranın geleceği bir ‘bulaşma noktası’

Duyuruda, geçmişte kripto para ünitelerine kuşkuyla yaklaştığı bilinen BON Valisi Johannes Gawaxab’ın, paranın geleceğinin çok kıymetli bir dönemeçte olduğunu kabul ettiği bildirildi. Açıklamaya devam etti:

“Paranın geleceği bir dönüm noktasında. Bir yanda düzenlenmiş ve düzenlenmemiş para ile başka yanda hükümran ve hâkim olmayan para ortasındaki savaş.”

Bununla birlikte Gawaxab, merkez bankası dijital para ünitelerinin ( CBDC’ler ) özel olarak çıkarılan yahut geliştirilen dijital para ünitelerinin sağlayamayacağı bir şey sağladığını savunuyor. Bununla birlikte, BON yöneticisi, tıpkı formda bir CBDC başlatmanın uygulanabilirliğini inceleyen ve tahlil eden kurumunun ivedi etmeyeceğini vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!