Teknoloji

Bitcoin’in İzafî Güç Endeksi tarihin en zayıf düzeyine düştü!

Likidite krizi ve kripto para borsası FTX etrafındaki ilgili gelişmeler, tüm kripto bölümünü özüne kadar sarstı ve hiç olmadığı kadar zayıf olan amiral gemisi kripto para Bitcoin ( BTC ) dahil olmak üzere en büyük varlıklarına ziyan verdi.

Bitcoin’in İzafi Güç Endeksi tarihin en zayıf düzeyine düştü!

Bitcoin izafî güç endeksi (RSI) grafiği, ünlü takma isimli kripto ticaret uzmanı PlanB’nin 10 Kasım’da gözlemlediği üzere, birinci dijital varlığın tüm vakitlerin en düşük aylık endeksi olan 40.5’e ulaştığını gösteriyor.

Bitcoin’in izafi güç endeksi tablosu. Kaynak: PlanB

Olduğu üzere, en büyük merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokeninin izafî gücü, Haziran 2022’de kaydedilen tüm vakitlerin en düşük düzeyi olan 43.7’nin altına düştü, bu da aylık tüm vakitlerin en yüksek pahasının neredeyse %60 altında.

Bu ortada, üç ila altı ay evvel token satın alan Bitcoin orta vadeli sahipleri, bir CryptoQuant analistinin 11 Kasım’da onayladığı üzere, BTC arzlarını artan hacimde borsalara gönderiyor, bu da düşüş sinyalini temsil ediyor.

Bitcoin orta vadeli sahipleri, tüm borsalarda spot hacmi. Kaynak: CryptoQuant

İyileşmeye giden yavaş yol

Bu bilgi, Bitcoin’in başını 17.000 $ düzeyinin üzerinde tutmaya çalıştığı ve baskı sırasında 17.325 $ fiyatla el değiştirdiği, hafta boyunca %15.64 düşüşle fakat yeniden de gün için %3.40’lık mütevazı bir toparlanmayı temsil ettiği bir vakitte geliyor.

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Aynı vakitte, öteki bir takma isimli analist olan Moustache, Bitcoin’in şu ana kadarki fiyat aktivitelerinin 17.600 dolarlık “Haziran’ın en düşük düzeylerinden yalnızca bir düşüş testi” olduğunu belirtti ve “basit tutmayı” önerdi:

“Çizgiyi Geri Al = Boğa ; Çizginin altında = Ayı”

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom