Teknoloji

Bu araba gelecekten geldi! Cadillac Celestiq tanıtıldı

Tüm otomotiv markaları elektrikli araba üretimine yöneldi. Her ne kadar tam geçiş için 2030’a kadar müddet verilmiş olsa da kesim bunu beklemeyecek üzere gözüküyor. Bugün de özellikleri ve fiyatı ile lüks sınıfı maksat alan Cadillac Celestiq tanıtıldı. Pekala dışarıdan bakıldığında geleceğe ilişkin üzere duran bu araba neler vadediyor?

Cadillac Celestiq özellikleri ve fiyatı!

Cadillac Celetiq, özellikleri, tasarımı ve fiyatı ile Mercedes-Maybach S Class üzere arabaların bulunduğu üst-lüks segmentte rekabeti artıracak. Çünkü hem performans hem sürüş hem de konfor tarafında hiç bir eksiği olmadığını, hatta fazlası olduğunu söylüyor.

Otomobilin 600 HP güç veren iki adet motor bulunuyor. Bu yüksek performans sayesinde 0-100 hızlanmasını sadece 3.8 saniyede tamamlıyor. Bu da onu sınıfındaki en süratli araçlardan biri haline getiriyor.

Tesla, yeni üniversal şarj istasyonunu tanıttı!

Batarya tarafında ise 111 kWh boyutunda pil hücrelerinin bulunduğunu görüyoruz. Standart bir elektrikli araba ile kıyaslandığında epeyce yüksek bir bedel. Ama bu kadar büyük bir aracın menzilinin uzatmanın tek yolu batarya kapasitesini artırmak. Bu sayede tam dolumda 300 mil/480 km sürüş sunuyor.

Otomobilin içerisine baktığımızda ise yeni bir dünyanın kapıları aralanıyor. Ön tarafında 55 inç boyutunda gösterge ve cümbüş paneli yer alıyor. Ayrıyeten 12.6 inç koltuk gerisi ekranlar mevcut. AKG ses sistemi ile gelen uzamsal ses ve faal gürültü engelleme özellikleri de işi bir üst düzeye taşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom