Telefon

3 yeni iPad modeli için son gün! Tüm bilinenler

Apple, geçtiğimiz ay düzenlediği aktiflikte yeni iPhone 14 modellerini ve Watch 8 serisini tanıttı. Burada iPhone 14 Plus ve Watch Ultra isimli 2 yeni eser gördük. Önümüzdeki 24 saat içerisinde ise yeni tabletlerini tanıtması bekleniyor. Özellikleri ve fiyatı ortaya çıktığı için şimdilik doğrulanan aygıtlar sırasıyla iPad (10. nesil), iPad Pro 11 (4. nesil) ve iPad Pro 12.9 (6. nesil) modelleri.

iPad Pro 11, iPad Pro 12.9 ve iPad 10 özellikleri ve fiyatı!

iPad Pro 11 ve iPad Pro 12.9, özellikleri itibariyle kimi yenilikleri beraberinde getirecek. Bunlar ortasında esas MacBook Air’de gördüğümüz M2 işlemcisi bulunuyor. Bu çip ile yüzde 20’nin üzerinde bir performans artışının sağlanması bekleniyor.


iPad Pro 12.9 inç

Buna ek olarak, MagSafe ve kablosuz şarj dayanağının de bu yıl Pro modellerine ekleneceği söyleniyor. Ayrıyeten geçtiğimiz yıl sadece iPad 12.9 inç modelinde yer alan küçük LED panel bu yıl da ailenin küçük üyesine gelmeyecek. Bunun dışında kalan özellikleri ise neredeyse birebir olacak.

Öte yandan 10. kuşak iPad modelinde baştan aşağı bir değişim göreceğiz. Birinci olarak eski dizaynın büsbütün geride kaldığını ve iPad Air gibisi bir forma dönüştüğünü, bu sayede incelen ekran çerçevelerine ve düz çizgilere sahip dış kasayla kavuştuğunu söyleyebiliriz.

iPad 10 özellikleri de benzeri gelişmeler vadediyor. Aygıtın içerisinde 5G takviyesine sahip A14 Bionic işlemcisi yer alacak. Touch ID’nin ise aygıtın ön tarafında yer alan Home tuşunda kalması bekleniyor. Ayrıyeten Lightning yerine USB Type-C bulunacak. 10.5 inçlik ekranın hangi panel tipini kullanacağı ise belirsizliğini koruyor.


10. kuşak iPad

iPad Pro 11 fiyatı geçtiğimiz yıl tanıtılan model üzere 799 dolar olacak. Ancak Apple bir sürpriz yaparak küçük LED ekranı bu aygıtta kullanırsa 100 dolarlık fiyat artışı ile 899 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkmasının beklendiğini söyleyelim.

iPad Pro 12.9 fiyatı da yeniden selefi üzere 1099 dolar olacak. Ayrıyeten Apple’ın 2 TB hafızaya sahip versiyonunu tekrar satışa sunarak 2 bin 199 dolarlık fiyat etiketini üst hudut olarak yerleştireceğini söyleyelim. 10. jenerasyon iPad modelinin fiyatı ise kaçınılmaz olarak zamlanacak. 50 dolar düzeyinde bir artış işe 329 dolar yerine 379 dolara satılması bekleniyor.

Siz iPad Pro 11, iPad Pro 12.9 ve iPad 10 özellikleri ve fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!