Teknoloji

Bu arabalara yüzde 50 vergi indirimi gelebilir!

Koronavirüs ile başlayan periyottan itibaren otomobil fiyatlarında çalkantılar sürat kesmeden sürüyor, bu kapsamda fiyatlar günden güne artarken nihayet birtakım âlâ haberler de gelmeye başladı.

Sıfır kilometre araba fiyatları uzun müddettir artış durumunda. Bu kapsamda ikinci elde de fiyatlar uçuk düzeylere geldi. Rusya Ukrayna savaşının da üzerine eklenmesiyle artık fiyatlarda önüne geçilemeyecek bir duruma gelindi. Lakin artık birtakım yeterli haberler de mevcut.

Özellikle vergiler sebebiyle epeyce yükselen araba fiyatları için artık vergi indirimi kelam konusu. Ülkemizde satılan neredeyse tüm arabaların yüzde 80 ve daha yüksek ÖTV ile fiyatlanır hale gelmesi ise tüketicinin nezdinde haklı olarak bir ÖTV güncellemesi beklentisi yaratmıştı.

Vergilerin üstüne bir de araba şirketlerin kendi artırımları eklenince durum yeterlice çıkmaza girmişti. Ekim ayı ile birlikte artan sıfır araba fiyatları araç sahibi olmak isteyenlerin canını ziyadesiyle sıkmış durumdaydı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri