Telefon

Bu saklı iOS 16 özelliği işinizi kolaylaştıracak!

Genel olarak, iPhone, sırf kusursuz kamerası ve birçok özelliği nedeniyle, bugünlerde sahip olabileceğiniz en uygun akıllı telefonlardan biri olarak sayılıyor. iPhone’un birçok kamera modu ve kullanımı kolay düzenleme yetenekleri nedeniyle, fotoğraf çekmekten ve görüntü çekmekten hoşlanan herkesin telefonun depolama alanının tükendiğini görmesi mümkündür. Daha evvel bu meseleyle karşı karşıya kaldıysanız, iPhone’da yer açmak için yapmaya çalıştığınız birinci şey, kullanılmayan uygulamalardan kurtulmak yahut istenmeyen fotoğrafları ve görüntüleri fotoğraflar uygulamasından kaldırmak olmuştur. İkincisi, ekseriyetle silme süreci manuel olarak seçmeyi içeren sıkıcı bir süreçtir, fakat iOS 16’nın yüklü olduğu iPhone’larda bulunan yeni bir özellik sayesinde, bunu yapmak birkaç dokunuştan fazlası değil.

Yinelenen fotoğraflar uygun bir klasörde dosyalanıyor.

iOS 16’da fotoğraflar uygulamasına eklenen bir dizi yeni özellik var; bunlara, yinelenen imajları otomatik olarak bulan, sinema rulonuzu temizlemenizi ve çok muhtaçlık duyulan depolama alanını boşaltmanızı kolaylaştıran şık bir fotoğraf ve görüntü algılama sistemi de dahil.

Otomatik olarak tanımlanan kopyalar, fotoğraflar uygulamasını başlatıp “Albümler“e tıklayarak ve “Yardımcı Programlar” kısmına kaydırarak bulunabilen “Kopyalar” isimli bir iPhone albümünde saklanıyor. Yanlışsız albümdeyken, yinelenen fotoğraflar ve görüntüler yan yana uygun formda düzenlenmiş olarak görülür, böylelikle onları daha kolay gözden geçirebilirsiniz. Kopyalardan rastgele birini silme yahut evrakları iPhone fotoğraf kitaplığınıza kaydedilebilecek bir belgede birleştirme seçeneğine sahipsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al