Telefon

Bu ülkede Apple ve Samsung tercih edilmiyor! İşte en çok satılan marka…

Güney Kore‘nın teknoloji devi Samsung, Dünya’nın en çok telefon satan akıllı telefon üreticisi pozisyonunu koruyor. Lakin bu, Koreli devin her pazarda önder olduğu manasına gelmiyor. Birtakım pazarlarda Samsung, açık orta önder marka olsa da, kimilerinde da Apple egemenliği dikkat çekiyor. Fakat bir ülke var ki, ne Samsung ne de Apple liderlik koltuğunda oturamıyor.

Meksika’nın etkin akıllı telefon kullanıcı tabanı yaklaşık 127 milyon kişi. Bu nedenle bu ülkede başkan olmak, akıllı telefon üreticileri için büyük ehemmiyet taşıyor. Lakin ne Samsung ne de en büyük rakibi Apple, Meksika‘da liderliği ele geçirebilmiş değil. Son raporlar, Meksika’nın başkanının Motorola olduğunu gösteriyor. 2022’de Meksika akıllı telefon pazarında, Motorola’nın hissesinin yüzde 28 olduğu belirlendi.

Motorola, şaşırtan bir halde ülkenin akıllı telefon başkanı olabilir. Lakin gerisi o kadar da şaşırtan değil. Kestirim edilebileceği üzere, ikinci sırayı Samsung alıyor ve pazar hissesi, yüzde 26. Üçüncü sırada yer alan Apple ise yüzde 16 pazar hissesine sahip. Onların gerisinden da Xiaomi, Oppo ve Huawei geliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!