Teknoloji

Büyük sav: 2023’te Bitcoin 9 bin dolara düşebilir!

Kripto para piyasasındaki birden fazla varlık, FTX çöküşünün yan tesirleriyle çaba etmeye devam ederken, Bitcoin ( BTC ) ısrarla 16.600 dolarlık kritik direncin altında kalıyor ve bir ticaret uzmanı daha da düşebileceğine inanıyor.

Büyük tez: 2023’te Bitcoin 9 bin dolara düşebilir!

InTheMoneyStocks.com’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, Small Caps’ten Kerry Stevenson ile 26 Kasım’da yayınlanan bir röportajda, Bitcoin’in 2023’te 9.000 dolara düşebileceğini, lakin tokenin uzun vadeli performansı konusunda çok kaygılı olmadığını söyledi.

Lehman Brothers’ın çöküşünden sonra S&P500’ün performansını gözlemleyen ve borsanın takip eden beş yahut altı ayda yaklaşık %40-45 oranında düştüğünü kaydeden Soloway, birebir formülü kullanarak Bitcoin’in FTX’i takip eden aylarda 9.000 dolara düşebileceğini hesapladı.

Bununla birlikte, “uzun vadede Bitcoin’de olmak” istediğini kabul etti, bu yüzden daha fazla ” hodl ” yapacak yahut açıkladığı üzere: “Buraya geldiğimizde, temelde biriktirdiğim şeyi aslında biriktirdim.”

Bunun münasebeti ise şu:

“Eğer yanılıyorsam, burada Bitcoin olmadan oturmak istemiyorum, bu yüzden burada biraz satın almaya razıyım ve buradaki fikir şu ki, tam konumumdaki ortalama dolar maliyetlerine nazaran, ben 9.000$’a çıkarsa riski de azaltırken, ticareti kaçırma riskini de azaltabiliyorum.”

Pazar stratejisti, bu yolun “riski ayarlamanın ve direktörün bir yolu” olduğuna inanıyor ve bence birden fazla insan için şu anda konumlara girmenin nitekim makul bir yatırım kararı olduğunu düşünüyorum.”

Bu ortada Bitcoin, gün içinde %1,89 düşüşle fakat evvelki yedi gün boyunca %0,32 artışla 16.225 $’dan el değiştiriyor. Yıl başından bu yana, amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokeninin fiyatı %65,38 kaybetti.

Bitcoin yılbaşından bugüne (YTD) fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking