Teknoloji

Çalışanları Elon Musk’a karşı ayaklandı! Pekala artık ne olacak?

Elektrikli otomobil denildiğinde akla gelen birinci marka olan Tesla’da işler son vakitlerde pek yolunda gitmiyor. Şirket her ne kadar gerek üretim sayısı gerek satış hasılatı bahislerinde hayli başarılı işlere imza atıyor olsa da bu durum borsa pahasına yansımıyor.

Bir devir 407 doları kadar gören pay senetlerinden sonra şimdilerde şirketin payları 124 dolar civarında süreç görüyor ki bu da %70’e yakın bir oranda bedel kaybı yaşandığını gösteriyor. Üstelik ortaya çıkan son durum, bu sorunu daha da derinleştirebilir.

Çalışanları Elon Musk’a karşı ayaklandı! Pekala artık ne olacak?

Bloomberg tarafından haberleştirilen argümanlara nazaran Tesla, 2021 yılından itibaren çalışanlarını uyarmaya başlamış. Bu ikazın konusu ise gerek maaşların gerekse de çalışma koşullarının üst yöneticilere şikayet edilmemesi. Üstelik şirket çalışanların maaşlarının yabancılarla paylaşılmasını da mutlaka yasaklamış. Bu durum tahminen bize çok garip gelmeyebilir lakin şirket üssünün bulunduğu Florida’da bu çok büyük bir hata.

Florida yasalarına nazaran şirketler, çalışanlarına bu cinsten yasaklamalar koyamaz ve onlar üzerinde baskı kuramaz. Öte yandan Tesla tarafından yapıldığı tez edilen bu fiiller, tam olarak kelam konusu bu cürmü oluşturuyor. Bu da Tesla’nın yakın vakitte başının epey makûs bir halde ağrıyacağını gösteriyor. Amerikalı otoritelere nazaran, bu durumun mahkemeye taşınması kuvvetle mümkün ve işin içine mahkeme girdiği anda Tesla’nın ceza alması neredeyse kaçınılmaz bir son olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al