Teknoloji

Çektikçe uzayan şey nedir? Ekran! Evet LG esneyen ekran üretmeyi başardı!

Güney Koreli teknoloji devi LG’nin geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamayla akıllı telefon dalından çekildiğini duyurması, teknoloji dünyasını adeta şoka uğratmıştı. Üstelik şirketin bu açıklamadan kısa bir mühlet evvel “yuvarlanabilir ekran” teknolojisi üzerinde çalıştığını ve bu kapsamda bir de akıllı telefon ürettiğini söylemesi, nasıl oldu da bir anda bu kararı verdi sorularının sorulmasına neden olmuştu. Fakat şirketin akıllı telefon pazarından çekilmesi, ekranlara olan ilgisinin azalmasına neden olmadı. Hakikaten LG’nin yaptığı son açıklama, katlanabilir akıllı telefon bölümünde yeni bir devrin habercisi olabilir.

LG Display tarafından üretilen ve olağan kaideler altında 12 inçlik bir boyuta sahipken, esneyebilen yapısı sayesinde 14 inçe kadar büyüyebilen yeni ekran tipi, teknoloji dünyasında büyük merak uyandırdı. Özellikle mevcut katlanabilir ekranların en değerli probleminin katlanma izleri olduğu düşünüldüğünde, esneyebilen bu ekranların tüm problemlerin dermanı olabileceği konuşuluyor.

Çektikçe uzayan şey nedir? Ekran! Evet LG esneyen ekran üretmeyi başardı!

Öte yandan LG yetkilileri yeni teknolojisinin sırf akıllı telefon için düşünülmesinin yanlışsız olmadığını ve esneyebilen bu ekranlar sayesinde “giyilebilir ekran” ismiyle yeni bir periyodun başlayabileceğini söyledi. Güney Koreli teknoloji devi bu fikriyle neyi ima ettiğine dair öbür bir ipucu vermese de, yakın vakitte bu mevzuya ait muhtemelen pek çok sızıntı duyacağımızı varsayım etmek güç olmasa gerek. Bakalım LG’nin bu atılımına karşın, hemşerisi ve ekran konusundaki en büyük rakibi Samsung’dan nasıl bir yanıt gelecek?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi