Teknoloji

Celsius, varlıklarının açık artırma tarihini açıkladı!

İflas eden kripto kredi platformu Celsius Network Ltd. varlıklarının açık artırma tarihlerini belirlemiştir.

Celsius, varlıklarının açık artırma tarihini açıkladı!

3 Ekim Pazartesi günü Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’ne sunulan bir belgeye nazaran, Celsius için son teklif tarihi 17 Ekim’de saat 16:00’da olacak ve şayet varsa bir müzayede yapılacak.

Dosyaya nazaran, satışla ilgili bir duruşma 1 Kasım’da saat 11’de ABD Baş İflas Hakimi Martin Glenn’den Zoom aracılığıyla yapılacak. Belgede ayrıyeten çok sayıda iştirakçinin duruşma için beklendiği belirtildi.

Celsius, iflas sürecini, müşterilerin para çekme süreçlerini askıya aldıktan ve bir milyondan fazla hesaba yayılmış milyarlarca dolara erişimi engelledikten neredeyse bir ay sonra Temmuz ayında başlattı.

En son mahkeme kayıtları, Celsius’un yükümlülüklerinin 6,7 milyar dolardan fazla olduğunu ortaya koydu. Yeniden de varlıkları yalnızca 3,9 milyar dolar civarındaydı ve bu da Celsius’un bilançosunda 2,8 milyar dolarlık bir açıkla sonuçlandı.

Santigrat kripto kışından sert vurdu

Celsius, bu yıl kripto para ünitesi sanayisini vuran ayı piyasasının en önde gelen kurbanlarından biri . Ayı piyasasının başka kurbanları ortasında TerraUSD stablecoin, riskten korunma fonu Three Arrows Capital ve borç veren Voyager Digital Ltd.

JPMorgan Chase’in (NYSE: JPM ) eski bir çalışanı olan Chris Ferraro, şirketin kurucusu Alex Mashinsky’nin yakın vakitte CEO olarak misyonundan ayrılmasından sonra CEO’luğa terfi etti.

Özellikle, birkaç milyon dolarlık kaybın sorumluluğuyla ilgili olarak eski bir yöneticiye suçlamalar yöneltiliyordu ve firmanın mali kahırlarını yatırımcılarından gizlediği bildiriliyor.

Kripto para kesiminde bir milyoner olan ve son birkaç aydır piyasada mali açıdan dertli iştirakçileri kurtaran kripto para borsası FTX’in yaratıcısı Sam Bankman-Fried, Celsius’un varlıkları için teklif vermeyi düşünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!