Teknoloji

Rusya yaptı yapacağını! Araba fiyatları uçacak

Rusya Ukrayna savaşı dünya genelinde araba dalında birtakım sorunlara neden oldu. Çip kıtlığı üzere sebepler kesimi zora sokarken araba fiyatlarında da artışlar sürmeye devam ediyor. Bu kapsamda hükümet durumu denetim altında tutmak için kurallar koysa da Rusya üzere dış etkenler bölümü makûs etkiliyor.

Milliyetin’in haberine nazaran İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Lideri
“Enerji maliyetleri tüm dünyada ve Avrupa’da krizden ötürü önemli manada yükselmiş durumdadır. Bu hem otomotiv yan sanayindeki tüm kesimlerin fiyatlarını önemli oranda artıracaktır.

Bu da tabi ki sıfır araç fiyatlarına yükseliş olarak tesir edecektir. Burada sıfır araçlarda birtakım marka ve modellerde yıl sonuna kadar yüzde 15-20’ye varan yükseliş bekleniyor.” tabirlerini kullandı.

Koronavirüsün ortaya çıkması ile başlayan kuvvetli periyotta hem araba almak isteyenler hem de mevcut araba sahipleri epey sıkıntı periyotlar geçiriyor. Bu kapsamda bir de üstüne Rusya Ukrayna savaşı patlayınca durum daha da berbata gitti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!