Teknoloji

ChatGPT’nin yeni kullanım alanı komplo teorisyenlerini haklı çıkaracak!

Yapay zeka yıllardır birçok bilim kurgu sinemasına hayat vermiş bir husus. Sinemaların neredeyse tamamında ise mevzu epey klişe, yapay zeka kendi kendine düşünebileceğini keşfeder ve sonrasında bu keşfini insanlığa hükmetmek için kullanır. Tabi genelde filmin sonunda bir kahraman çıkıp yapay zekaya haddini bildirir ve tüm insanlık kurtulur.

Ancak bunun bir sinema olduğunu ve gerçek hayatta işlerin her vakit keyifli sonla bitmeyebileceğini unutmamak lazım. Bu hatırlatmayı neden mi yapıyoruz? Zira tanınan yapay zeka programı ChatGPT, yazılım gayesinin çok dışında gayelerde kullanılmaya başlandı da ondan.

ChatGPT’nin yeni kullanım alanı komplo teorisyenlerini haklı çıkaracak!

Gelen son datalara nazaran ChatGPT’yi kullananlar ortasına siber korsanlar da eklendi. Hatta birçok farklı kaynak, siber korsanların ChatGPT’den faydalanarak pek çok ziyanlı yazılım üretmeye başladığını söylüyor. Sonuç itibariyle hala kendi kendine düşünemeyen bir programdan ibaret olan ChatGPT’ye şayet gerçek soruları gerçek formda sorabilirseniz, size tam olarak işinize yarayan yanıtlar verecektir. İşte siber korsanlar da bu durumdan çok yeterli faydalanıp, hoş emeller için geliştirilen bu programı makus emelleri için kullanıyorlar.

Elbette şu an için burada yapay zekanın bir cürmü yok fakat birçok hoş maksat için kullanılabilecek bu türlü bir teknolojinin bir kere daha berbat niyetli insanların elinde silaha dönüşmesi, gelecekte üretilecek çok daha akıllı yapay zekaların neler yapabileceğini de gözler önüne sermiş oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al