Teknoloji

Xiaomi’nin birinci elektrikli arabası kanlı canlı görüntülendi

Çinli teknoloji devi Xiaomi, birçok rakibinin tersine kendini hiçbir hususta kısıtlamayan bir isim. O denli ki Xiaomi’nin bir gün akıllı priz ürettiğini duyarken, sonraki gün üstün süratli şarj aleti geliştirmek için kolları sıvadığını öğreniyoruz. Lakin elektrikli araba pazarına girmesi, Çinli şirket için bile ziyadesiyle argümanlı bir atılımdı.

Son birkaç yıldır bu bölüme yönelik ağır yatırımlar yapan Xiaomi, artık bu çalışmalarında sona gerçek gelmeye başladı. Modena kod ismi verilen birinci elektrikli araba modelini Çin yollarında test etmeye başlayan aracın görünümü de bu sayede ortaya çıkmış oldu. Ayrıyeten Modena hakkında fiyat sızıntıları gelmeye de devam ediyor.

Xiaomi’nin birinci elektrikli arabası kanlı canlı görüntülendi

Kısa bir müddet öncesine kadar fiyatının 22 bin dolar ile 29 bin dolar ortasında olacağı belirtilen Xiaomi Modena, görünüşe nazaran fiyat arttırmış. O denli ki görsel sızıntılarıyla birlikte ortalıkta dolaşmaya başlayan yeni fiyat aralığı 38 bin dolar ile 44 bin dolar ortasında değişiyor. Açıkçası kesime yeni giriş yapacak bir araba markası için bu fiyat biraz yüksek üzere duruyor. Fakat Xiaomi Modena, sahip olacağı üstün özelliklerle bu fiyatı nitekim hak ediyor olabilir.

Öyle ki bu elektrikli araba modeli, Qualcomm 8295 çipiyle karşımıza çıkacak. Ayrıyeten onlarca sensör ve kamera ile de hem sürüş konforu hem de sürüş güvenliği arttırılmış olacak. Son olarak Xiaomi Modena’nın gelecek yıl piyasaya sürüleceğini hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking