Teknoloji

Cisco, Yapay Zeka Dayanaklı Yeni Tahlillerini Duyurdu

Günümüzün işletmeleri dijital teknolojilere daha fazla yatırım yaptıkça, BT takımları artan iş yükü nedeniyle zorluk yaşıyor. Bu yükü hafifletmek ve BT’nin inovasyona odaklanmasına imkan vermek için, Cisco BT takımlarının şahsileştirilmiş ağ içgörüleri sayesinde makine suratı ve ölçeğinde çalışmasını sağlayacak yeni yapay zeka ve makine tahsili kabiliyetleri sunuyor.

Cisco tüm işletme ağındaki kullanıcıları ve uygulamaları -kampüs ağlarından geniş alan ağlarına, data merkezlerinden Objelerin İnterneti’ne kadar- daha tesirli biçimde yönetmeye imkan sunan inovasyonlar geliştiriyor.

BT takımları günümüzde göz korkutucu bir zorlukla karşı karşıya. 451 Research’e nazaran, kurumların yaklaşık üçte ikisi BT gruplarının iş yükünün arttığını belirtiyor; lakin önümüzdeki yıl şirketlerin yalnızca üçte biri BT takımını büyütmeyi düşünüyor.

Aynı vakitte, çok rekabetçi ortamda BT’den, hiç olmadığı kadar eksiksiz dijital tecrübeler sunması talep ediliyor. Bir işletmenin gereksinimleri ile eldeki kaynaklar ortasındaki farkı kapatmak için, data temelli, yapay zeka ve makine tahsili ile desteklenen yenilikçi ağ otomasyonu ve analitiği araçları gerekiyor.

Ağ ve güvenlik alanlarında başkan olan Cisco, BT sanayisindeki en sağlam, içerik açısından güçlü, uzaktan ölçüm data kümelerinden birine sahip. Artık de Cisco, anonimleştirilmiş ve kümelenmiş bilgileri kullanmak için tasarlanan yeni yazılım kabiliyetlerinden yararlanıyor; bu, 35 yıldır dünyanın ağlarını inşa eden Cisco’nun kurumsal bilgisiyle birleştiğinde, BT takımlarının daha aktif bir biçimde çalışmasını sağlayan daha akıllı tahliller ortaya çıkıyor.

Bu yeni kabiliyetler BT gruplarına şu imkanları sunacak:

• Görünürlükte Artış: Bütün ağlar birbirinden farklıdır. Ortamlar devamlı değişir. Cisco, daima olarak lokal ağlardan ilgili dataları toplar ve bunları anonimleştirilmiş ve kümelenmiş data setiyle ilişkilendirerek, yüksek seviyede şahsileştirilmiş ağ taban çizgileri oluşturur. Bu taban çizgileri; aygıt, kullanıcı ve uygulamaların sayısı evrildikçe ve ortamlar değiştikçe daima olarak öğrenir ve onlara adapte olur.

• Daha Fazla İçgörü: Ağ üzerinde en büyük etkiyi yaratacak problemleri ortaya çıkarmak için, Cisco makine tahsilini kullanarak, ağdan gelen harikulade ölçüde bilgiyi şahsileştirilmiş ağ taban çizgileriyle ilişkilendirir. Böylelikle, meselelerin kıymetli olup olmadığını netleştirir ve en yakıcı sıkıntılar hakkında BT’yi uyarır. Birebir vakitte trendleri ve kalıpları keşfeder; böylelikle BT’nin problemleri birer sorun haline gelmeden evvel tesirli bir formda tespit etmesini sağlar.

• İsabetli Aksiyonlar: Cisco, bir sorunu çözmek için makine akıl yürütme algoritmaları ve otomatikleştirilmiş iş akışlarını kullanarak, bir mühendisin bir sorunu çözmek için kullanacağı mantıksal sorun giderme adımlarını gerçekleştirir. Bu, BT’nin problemleri ve açıkları tespit etmesine, altta yatan nedeni tahlil etmesine ve son derece süratli bir biçimde telafi önlemleri almasına imkan tanır.

Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru, “Ortamın değişim temposu ve çeşitliliği süratle gelişmeye devam ederken, Cisco tahlillerini daima olarak kolaylaştırmaya kararlı. Yapay zeka ve makine tahsili, şirketlerin hangi hususları önceliklendireceğini tesirli bir biçimde ayırt etmesini, böylelikle daha çevik ve proaktif hale gelmesini sağlayabilir. Bunun ağ operasyonları ve onları yöneten BT grupları üzerinde kuvvetli bir tesiri olacaktır. Cisco olarak biz, otomasyon ve zeka yoluyla ağlarımızı ve işgücünü geleceğe hazırlıyoruz” halinde konuştu.

Müşterilerin çağdaş BT’nin eşsiz karmaşıklığını azaltmasına yardımcı olmak için Cisco, maksat tabanlı ağın her alanını (kampüs, şube, WAN, Objelerin İnterneti, data merkezi ve bulut) kapsayan bir mimari inşa ediyor. Cisco, bu ağ alanlarının her birinin eşsiz ihtiyaçlarını karşılamak için optimal tahliller geliştiriyor. Bugün Cisco yeni entegrasyonlar sağlayarak kullanıcılara, nereye, ne vakit ve nasıl bağlandıklarından bağımsız bir biçimde inançlı ve dengeli bir tecrübe sunuyor. Yeni entegrasyonlar uçtan uca tahlillere imkan tanıyor:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/