Teknoloji

Citroen’in E-C4: Türkiye’de daha ucuzu yok!

Citroen, lansmana özel E-C4 modelini 786 bin TL fiyat avantajıyla Türkiye’de satışa sundu. Citroen C100’ün yüzde 4’lük elektrikli versiyonu olan e-C4, akaryakıtlı C4 ile birebir fiyata müşterileri ile buluşuyor. Elektrikli Citroen e-C4, bilhassa lansman devri için E-Şarj iş birliği ile bir yıl parasız güç ve duvara monte şarj aygıtı ikramlarıyla birinci müşterilerine ulaştırılıyor.

“Citroen e-C4, elektrikli araç kullanımını teşvik edecek avantajlarla yola çıkıyor”

E-C4, 100 kW süratli şarjlı bataryası ile uzun seyahatleri daha gerilimsiz hale getiriyor. Uzun seyahatlerde aracı şarj etmek kafidir. Pil 80 dakikada yüzde 30’a kadar şarj edilebilir.

İçten yanmalı motorlu araçlarda motordan çıkan egzoz gazının ısısından yararlanılarak kabin ısıtması sağlanır. Elektrikli araçlarda içten yanmalı motor bulunmadığı için kabin içi sıcaklığı ayarlamak için kullanılabilecek egzoz gazı da bulunmamaktadır. Bu nedenle direkt aküde depolanan elektrik kabin iklimlendirmesi için kullanıldığında menzil olumsuz etkilenir.

Elektrikli araçlarda bu durumun önüne geçebilmek için ısı pompası kullanılmaktadır. Isı pompası sayesinde aküde depolanan elektrik kabinde iklimlendirme için kullanılmaz, bunun yerine basınç bedeli değiştirilerek dışarıdaki havanın sıcaklığı arttırılır yahut azaltılır. Sıcaklığı değişen dış hava, kabin içindeki havayı ısıtmak yahut soğutmak için de kullanılabilir. Kullanıcılarına azamî menzil sunmayı hedefleyen e-C4, standart olarak yüksek verimli ısı pompasına da sahip.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!