Teknoloji

Çökmekte olan piyasalarda nasıl hayatta kalınır? 3 kripto ipucu!

Kripto para piyasası, yatırımcıların muhtemel bir fiyat tabanına odaklanmasıyla en uzun düşüşlerden birini yaşıyor. Devam eden piyasa belirsizliğinin ortasında, yatırımcılar ayrıyeten gelecekteki bir ralli beklentisiyle şartlarda gezinmenin yollarını arıyorlar.

Çökmekte olan piyasalarda nasıl hayatta kalınır? 3 kripto ipucu!

Yaygın olarak “Wall Street’in Kurdu” olarak bilinen eski borsacı Jordan Belfort, daha evvel piyasanın yüksek volatilite evrelerinde nasıl yönetileceğine dair ipuçları paylaşmıştı. Bu nedenle Belfort’un piyasa düzeltmesinde gezinmeye ait aşağıdaki temel ipuçlarını derledik:

1. İpucu: Bitcoin için 3-4 yıllık bir vakit ufkunuz olsun

Yatırımcı, Bitcoin’in ( BTC ) uzun vadeli bir bedel deposu olduğunu ve en az üç yıl sonra getiri sağlayabileceğini ileri sürdü. Belfort’a nazaran Bitcoin, onu uzun vadede daha cazibeli kılan güçlü temellere sahip. Bilhassa, Finbold tarafından bildirildiği üzere Belfort, Bitcoin’in yükselmeye devam edeceğini tez ederken, varlığın sıfıra geri döneceğine dair birinci projeksiyonunda yanıldığını kabul etti.

“Üç, dört yahut beş yıllık bir ufku ele alırsanız, para kazanamamanız beni şoke eder zira temeldeki temellerin nitekim güçlü olduğuna inanıyorum ve nerede olduğunu bilmenizin an problemi olduğunu düşünüyorum. yeteri kadarı gerçek ellere geçer; Hudutlu bir arz var” dedi.

Kripto bölümü büsbütün regüle edildikten sonra Bitcoin’in potansiyelinin gerçekleşeceğine inanıyor.

2. İpucu: Bitcoin ve Ethereum’un ötesine bakmayın

Mevcut binlerce kripto para ünitesi ile Belfort, yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum’a ( ETH ) odaklanması gerektiğine inanıyor ve bu da iki varlığın altında yatan güçlü temellere sahip olduğunu öne sürüyor. Belfort, Bitcoin için sonlu arzın ve yükselen benimseme eğrisinin bir ralliyi tetikleyebilecek iki kıymetli katalizör olduğunu öne sürdü.

Varlığın, amiral gemisi kripto para ünitesinin ‘temizlik’ olarak isimlendirdiği mevcut piyasa gerilemesinden sağ çıkacağını belirten bir aldatmaca olmanın ötesine geçtiğini belirtiyor. Belfort’a nazaran:

“Bitcoin, bu temizlikten sağ çıkacak cinsten bir şey; yakın vakitte hiçbir yere gitmiyor. Durumda Ethereum çok misal. İnsanların öteki teknolojiler geliştirmesi için merkezi olmayan finans ( DeFi ) açısından sahiden geniş kullanım durumlarına sahip olan birinci kripto paraydı. Yani orada Ethereum var, o da katledildi, ancak şayet uzun müddettir Ethereum’san, bilirsin ve tekrar hiçbir şey garanti değil, muhtemelen önümüzdeki üç ila beş yıl içinde kükreyerek geri gelecek. bir sonraki boğa döngüsü.”

Bununla birlikte, Bitcoin ve Ethereum’un ötesinde, mevcut varlıkların birçoklarının şimdi kendilerini kanıtlamadığı konusunda uyardı, lakin kimi varlıkların hayatta kalabileceğini kabul etti.

3. İpucu: Paniğe kapılma

Belfort’a nazaran, kripto para piyasası yaygın bir dehşetle boğuşurken, yatırımcılar paniğe kapılıp satış yapmamalı. Mevcut düzeltmenin zayıf varlıklardan kurtulmanın bir biçimi olduğuna inanıyor. Paranın bu cins şartlarda kazanıldığını, fakat yatırımcıların tekrar dahil olmak için hakikat ana bakmaları gerektiğini öne sürdü.

“Şu anda paniklemeye ve Bitcoin’inizi ve Ethereum’unuzu satmaya hazırsınız. Sana ne yapman gerektiğini asla söylemeyeceğim lakin derin bir nefes almalı ve bu hususta ayık olmalısın ve paniğe kapılmamalısın. Şu anda sürüler halinde alışveriş yapıyor musunuz? Bunu söylemiyorum, fakat tarihte geriye giderseniz, bunlar şu an piyasada tipik olarak en çok paranın kazanıldığı anlardır” dedi Belfort.

2021’de doruklara ulaştıktan sonra, kripto piyasası, hakim makroekonomik şartlar da dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin tesiriyle 2022’de değerli ölçüde düzeldi. Piyasa, Bitcoin üzere varlıklar için bir taban bulmaya çalışsa da, CEO Sam Bankman-Fried’in müşteri fonlarını zimmete geçirdiği savları ortasında ticaret platformunun bir likidite kriziyle çarpmasının akabinde FTX kripto para borsası krizi çıkarları aşındırdı.

Kriz, Bankman-Fried’in iş imparatorluğunun iki büyük varlıktan (FTX kripto borsası ve ticaret şirketi Alameda Research ) oluştuğunun ortaya çıkmasının akabinde ortaya çıktı . Alameda’nın mali bilgilerinin, mali temelinin çoğunlukla FTX’in mahallî token’ı FTT’yi gerektirdiğini gösterdiği düşünülürse, iki varlık ortasındaki alakanın etik olmayan bir formda yakın olduğu kabul edildi.

Sonuç olarak, piyasa en çok etkilenen varlıklar ortasında FTT token sıralamasıyla 150 milyar doların üzerinde sermayeyi yok etti. Bir noktada, token yaklaşık 2,5 milyar dolarlık sermaye çıkışıyla %80’in üzerinde düzeltme yaptı.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking