Teknoloji

180 milyar dolarlık kripto para bir haftada buhar oldu! Artık sırada ne var?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’i çevreleyen son dram, kripto para ünitesi dalında şok dalgaları göndermeye devam ederken , dijital varlıklar toparlanma uğraşı veriyor ve piyasa kayıplarını sayıyor.

180 milyar dolarlık kripto para bir haftada buhar oldu! Artık sırada ne var?

14 Kasım’da CoinMarketCap bilgilerine nazaran, tek bir haftalık müddet içinde kripto piyasasının toplam kapitalizasyonu, gözlemlenen periyotta 179,13 milyar dolar yahut %17,61 kaybederek 1,02 trilyon dolardan 838,37 milyar dolara düştü.

Toplam 7 günlük kripto piyasa kıymeti. Kaynak: CoinMarketCap

Aynı vakitte, kriptonun en büyük varlığı olan Bitcoin’in ( BTC ) piyasa pahası, evvelki hafta 398,69 milyar dolardan mevcut 324,03 milyar dolara düşerek 74,66 milyar dolar yahut %18,73 kan kaybetti.

Fiyat açısından BTC, hafta boyunca %18,98 düştü, lakin günlük %0,59’luk çok mütevazı artışlar kaydediyor ve şu anda 16.778 dolardan el değiştiriyor.

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Kripto piyasası için daha fazla acı mı?

Teknik analist Matthew Hyland’a nazaran kriz, 13 Kasım’da açıkladığı üzere, bir bütün olarak piyasada bir iştirakçinin eksikliklerinin oburlarının üzerine sıçramasına neden olan meseleler olduğu için yaşanıyor:

“Bütün bu alanda çok fazla tek kusur noktası var. Bir borsa yahut kişi düşerse, bu tüm piyasanın çökmesine neden olmamalıdır. Lakin şu anda bu piyasanın gerçeği bu. ÇOK riskli. Umarım, yetkiler dağıtılır, bu nedenle, biri başarısız olursa, biz uygunuz.”

Ona nazaran, 13 Kasım’da vurguladığı üzere, ufukta daha fazla acı olabilir:

Daha evvel, Nasdaq endeksinin geçen hafta sonunda şimdiye kadarki en büyük sıçramalarından birini kaydettiğini gözlemledi ve devamının kripto piyasası üzerindeki baskıyı hafifletebileceğini ekledi:

“Kripto için devam etmesini umalım, rastgele bir geri çekilme muhtemelen bu pazar üzerinde daha da fazla baskı oluşturacaktır.”

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom