Teknoloji

Dacia’nın logosu değişti! Tüm modeller makyajlandı

Altı gün süren Paris Araba Fuarı’nda birçok markaya ve üreticiye ilişkin alanı gezdik. Birinci olarak Peugeot’nun yeni 408 ve e-208 modellerini paylaştık. Bugün de yeni Dacia logosu ile güncellenen ve ülkemizde de en çok satanlar ortasında yer alan modelleri ve makyajlı dizaynlarını inceledik.

Yeni Dacia logosu ile ülkemize gelecek arabaları inceledik!

Paris Araba Fuarı’nda Dacia tarafından sergilenen modellere yakından baktığımızda birinci olarak Avrupa’da satışa sunulacak büsbütün elektrikli ve uygun fiyatı ile öne çıkmayı hedefleyen Spring’i görüyoruz.

Bu arabanın belirttiğimiz üzere en bariz 2 özelliği elektrikli ve uygun fiyatlı oluşu. O denli ki 21 bin 300 euro üzere bir fiyat etiketi mevcut. Yani ülkemize gelecek olursa vergiler hariç 390 bin TL üzerinden giriş yapacak.

Dolayısıyla yeni vergi düzenlemesine nazaran fiyatı 700 bin TL altında kalacağı için yüzde 10’luk ÖTV dilimini hedefliyor. Bu durumda yüzde 10 ÖTV ve yüzde 18 KDV uygulandıktan sonra 506 bin 775 bin TL fiyat elde ediyoruz. Lakin şayet gelecek olursa 500 bin TL düzeyinin altında tutulacaktır.

Fuar alanında Spring’in çabucak yan tarafında ise Türkiye’de en çok satan arabalar ortasında yer aldığı için isimlerini herkesin bildiği ama yeni ön panjur ve logo dizaynını kullanan makyajlı halini birinci defa gördüğümüz Dacia Sandero ve Logan modelleri yer alıyor.

Siz yeni Dacia logosu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!