Telefon

Petal Search nedir? Huawei arama motorunun ayrıntıları

Huawei, ABD ile yaşanan dertler sonrasında birçok kısıtlama ile karşı karşıya kaldı. Google Play hizmetlerini kullanamayan ünlü telefon üreticisi, bunun önüne geçebilmek için ise Petal Search isimli aramo motorunu 2020 yılında kullanıma sundu. Pekala Huawei’nin arama motoru neler içeriyor? Hepsini haberimizde bir ortaya getirdik.

Petal Search ile neler yapılabiliyor?

Petal Search bir arama motoru olup, tıpkı vakitte kısıtlamalar nedeni ile kimi uygulamaları indiremeyen kullanıcılar için AppGallery ve öbür üçüncü taraf kaynaklar üzerinden sonuçları bir ortaya getiriyor. Bir uygulama arandığında, Petal Search “güvenilir” uygulama mağazalarından gelen sonuçları da arama sonuçlarına dahil ediyor.

AppGallery ile entegre halde çalışan Petal Search, üçüncü taraf yazılım kaynakları ortasında ise Aptoide, APKMirror, APKMonk, APKPure, APKCenter ve Uptodown üzere noktaları kullanıcılara sunabiliyor. Böylelikle Google Play Store üzerinden kısıtlamalara sahip olan Huawei kullanıcıları, aygıtlarına bu uygulamaların APK’larını indirebiliyor.

Huawei bu arama sonuçlarından çıkan APK’ları ise kendi güvenlik denetimlerinden geçirdiğini tabir ediyor. Böylelikle kullanıcılar istedikleri uygulamaları inançlı bir biçimde indirebiliyor. Lakin tekrar de bu uygulamaların yepyeni olmadığını hatırlatmakta yarar var.

Uygulamaların çabucak hepsinin APK’ları bulunmasına karşın, birtakım programlar düzgün bir formda çalışabilmek için Google Play hizmetine gereksinim duyabiliyor. Örnek vermek gerekirse Google Haritalar uygulaması indirilebilir olsa da program içerisinde rastgele bir data kaydedilmesine maalesef müsaade verilmiyor. Tıpkı zamand birçok banka uygulamasının da verimli bir biçimde çalışmadığını aktaralım.

Uygulama bulma konusunda özelleştirilmiş bir arama motoru olarak öne çıkan Petal Search, birebir vakitte haber, görsel, müzik, spor aktiflikleri, uçak biletleri ve otel rezervasyonları üzere aramaları da gerçekleştirebiliyor. Petal Searh üzerinden ayrıyeten karşıt görsel aramaları da gerçekleştirilebiliyor. Kullanıcılar galerilerindeki ya da o anda çektikleri görselleri aratarak misal sonuçları arama motorlarından bulabiliyor.

Petal Searh’ü Huawei’nin App Gallery mağazası üzerinden indirip kullanabilirsiniz. Huawei’nin kısıtlamalara karşı karşılığı olan Petal Search birçok hususta kullanıcısına kolaylık sağlayabildiği üzere birtakım noktalarda eksik kalabiliyor. Pekala siz Huawei’in arama motoru hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!