Teknoloji

Dapp dalı, FTX çöküşünden etkilenmedi. İşte detaylar!

Kripto para piyasası, Web3 ve merkezi olmayan uygulama (Dapp) kesimi, FTX kripto borsasının ve tüm ilgili tertiplerinin ani çöküşüyle ​​sarsıldı. Her zamanki üzere iş yapmaktan iflas müracaatında bulunmaya ve yedi günden daha kısa bir müddette dolandırıcılık soruşturmaları yürütmeye kadar piyasayı sarstı.

Dapp kesimi, FTX çöküşünden etkilenmedi. İşte detaylar!

Nitekim FTX Token (FTT) ve Solana ( SOL ) üzere bir vakitler toplam pahası 32 milyar dolar olan FTX ve onunla ilişkili para ünitelerinin süratli çöküşü bölümü ürküttü. Lakin Web3, evvelki iki hafta boyunca dikkate paha bir direnç gösterdi; DappRadar tarafından 17 Kasım’da Finbold ile paylaşılan en son datalara nazaran, etkinlikteki %11,67’lik azalmaya karşın günlük 1,9 milyon Eşsiz Etkin Cüzdan (UAW) ve 25 milyondan fazla süreç kaydedildi.

Dapp alanı, son yedi günde bağlanan 1,92 milyon dUAW ile bilhassa güçlenmeye devam ediyor. DeFi UAW aktifliği 9 ve 10 Kasım’da tepeye ulaştı ve her iki günde de yaklaşık yarım milyon UAW’ye ulaştı; DeFi aktifliği şu anda evvelki ay düzeylerine (400.000 dUAW) geri dönüyor. Son iki haftada 814.305 dUAW ile oyun Dapp’leri, FTX çöküşüne karşı bilhassa dirençli görünüyor.

Sektörde eşsiz faal cüzdanlar. Kaynak: DappRadar

Çeşitli oyun ağları ( EOS , Hive , Wax, Ronin ve IMX) ortasında aktiflikte değerli dalgalanmalar olmadı. Son iki haftada, Arbitrum’daki aktivite %26,36 artarak ortalama 24.443 dUAW’a ulaştı. Birebir devirde, Polygon’un ( MATIC ) aktivite düzeyi %7,11’lik bir artışla ortalama 148.752 dUAW oldu.

1 Kasım’dan bu yana, DeFi sistemlerinde kilitlenen varlıkların toplam kıymeti 20,60 milyar dolar azalarak 83 milyar dolardan 65 milyar dolara düştü. Kilitlenen toplam kıymet (TVL) yükseldikçe, DeFi protokollerine daha fazla para yatırıldığını gösteriyor, bu da olumlu bir hissin işareti. Öte yandan, TVL düştüğünde, yatırımcıların paralarını ekosistemden aldıklarını gösterir.

DeFi Toplam Pahası Kilitlendi. Kaynak: DappRadar

Önde gelen TVL blok zinciri Ethereum’un ( ETH ) TVL’si, 1 Kasım’daki 51 milyar dolardan 13 Kasım’da %14’lük bir düşüşle 41 milyar dolara düştü. En büyük Ethereum likit staking hizmet sağlayıcısı olan Lido’daki ETH staking getirileri, yaklaşık %10.16 üzere rekor bir düzeye yükseldi. StETH, Ether’den ayrıldı ve şu anda 0,9883 dolardan süreç görüyor.

İlk 10 protokol Kilitli Toplam Bedel. Kaynak: DappRadar

NFT ticaret hacmi %25 azaldı

Diğer yerlerde, son iki haftada satışlarda %24,50’lik bir düşüşle DappRadar, NFT pazarının bitmekten çok uzak olduğunu ve ticaret hacmindeki son düşüşün toplayıcı ilgisindeki düşüşten çok sosyoekonomik problemlerle ilgili olduğunu öne sürüyor.

FTX erimesi sırasında, birçok NFT koleksiyonunun fiyatları süratle düştü. 1 Kasım’dan bu yana, NFT’deki satışlar (%24,50) ve süreç hacmi (%68,6) değerli ölçüde düştü. Bununla birlikte, bunun değerli bir kısmı, bağlantılı blok zincir belirteçlerinin bedelindeki düşüşe bağlanabilir.

NFT organik ticaret hacmi ve satış sayısı. Kaynak: DappRadar

Bununla birlikte, ETH pahasında ortalama %9,78 yahut USD bedelinde %30 oranında bir düşüş görülmesine karşın blue-chip koleksiyonlarının bedeli tıpkı kaldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking