Teknoloji

Güney Koreli yetkililer, Terra’nın kurucu ortağının varlıklarına el koydu!

Güney Kore mahkemesi, savcılığın Terraform Labs kurucu ortağı Shin Hyun-Seong’a ilişkin varlıklara Terra ( LUNA ) ekosisteminin çöküşündeki rolü nedeniyle el koyma talebini onayladı.

Güney Koreli yetkililer, Terra’nın kurucu ortağının varlıklarına el koydu!

Güney Koreli lokal yayın organı YTN’nin 17 Kasım’da bildirdiğine nazaran mahkeme, Hyun-Seong’un sıradan yatırımcıları bilgilendirmeden ön sürüm LUNA’yı yüksek bir fiyata sattığı için kazandığı 140 milyar won’a (104 milyon $) el konulmasını onayladı.

Bilhassa, mahkemenin kararı, sanık yargılanmak üzere teslim edilmeden evvel gelirlerin elden çıkarılması mümkünlüğünü caydırmak için bir yargılama öncesi önlem olarak alınmıştır.

İddia makamının talebi, Hyun-Seong’a karşı Terra ekosistemiyle ilgili varlıkları piyasaya sürerken yasadışı yollardan kar elde ettiği savıyla devam eden soruşturmanın bir kesimi. Tıpkı vakitte, sanığın öbür firması Chai Corporation’ın müşteri süreç bilgilerini Terraform Labs’a sızdırdığı bildirildi.

Hyun-Seong’un varlıklarının dondurulması, Terra’nın yüksek profilli çöküşünün akabinde Güney Koreli yetkililerin Terraform Labs’a karşı dava açmak için birinci adımlarının bir kesimi.

Terraform Labs kurucularına karşı dava açma mücadelesi

Düzenleyiciler, platformun kurucusu Do Kwon’u ülkenin sermaye piyasası maddelerini ihlal etmekle suçlasalar da yakın tarihli bir rapor, hükümetin Terraform Labs’a karşı somut bir dava oluşturmak için uğraş ettiğini gösterdi.

Sorunun merkezinde, kendisine karşı yayınlanan mevcut bir Interpol kırmızı bültenine karşın Kwon’un kaçmaya devam ettiği bir vakitte bilhassa kripto para ünitesi kesimini hedefleyen maddelerin olmaması var.

Kaçtığını inkar etmenin yanı sıra Kwon, Terra ekosisteminin çöküşünü planladığı argümanları konusunda da masumiyetini koruyor. Bu ortada, Kwon’un da kendisine karşı mevcut bir tutuklama buyruğu var.

İddia makamına nazaran, Kwon’un hatalı olduğunu kanıtlamak için elinden gelenin en güzelini yaparken, açık kripto düzenlemelerinin olmamasının soruşturmanın ilerlemesini engellemediğini belirtiyor.

Savcılığın davayı kovuşturma teşebbüsü, mahkemenin Terraform Labs ekosistemiyle ilişkili şahısların tutuklanması talebini reddetmesinin akabinde darbe aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al