Telefon

Değerli bir Samsung Galaxy S23 özelliği doğrulanmış olabilir

Bu söylentinin kaynağı ise Snapdragon üreticisi Qualcomm’un finans yöneticisi Akash Palkhiwala’nın Snapdragon yongalarının Galaxy S23 pazarından “küresel bir pay” alacağını söylediği bir yarar daveti açıklamasına dayanıyor.

Geleneksel olarak Samsung, Galaxy S serisi telefonlarını bölgeye bağlı olarak Qualcomm Snapdragon silikonu yahut kendi Exynos yonga setleriyle donatıyor: Avrupa ekseriyetle Exynos alırken, ABD çoklukla Snapdragon alıyor. Artık ise bu değişiyor olabilir.

Söz konusu çipin bu yıl piyasaya sürülmek üzere olan birçok üst seviye Android telefona güç veren Snapdragon 8 Gen 1‘in akabinde gelen, şimdi duyurulmamış Snapdragon 8 Gen 2 olması bekleniyor. Etrafta dolaşan söylentilere nazaran, yonga setinin bu 2. Jenerasyon versiyonu Aralık 2022’de ortaya çıkabilir. Akabinde Galaxy S23 bundan kısa bir müddet sonra, muhtemelen şubat ayında piyasaya çıkacak. Lakin birtakım kaynakların Samsung’un kimi Galaxy S23 modellerinde hala bir Exynos işlemci kullanmak istediğini söylediğini unutmamakta yarar var, bu nedenle Qualcomm için “küresel pay” büsbütün %100 değil.

Önemli bir Samsung Galaxy S23 özelliği doğrulanmış olabilir

Galaxy S23 telefonlarının her bölgede Snapdragon yonga seti kullanabileceği haberi aslında pek de şaşırtan değil. Âlâ bir hafızanız varsa, piyasaya sürülmeden evvel Galaxy S22 cep telefonları hakkında da çıkmış benzeri bir söylentiyi hatırlarsınız: Temmuz 2022’de, kesimdeki en dikkate paha analistlerinden biri, Galaxy S23 serisinin satıldığı tüm bölgelerde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini kullanacağını sav etmişti.Yani bu, güçlü bir geçmişi olan bir söylenti.

Ancak Galaxy S23’lerde Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti kullanılsa dahi Exynos yonga setleri büsbütün devre dışı bırakılmayabilir. Bu yılın başlarında, Samsung’un birkaç yıl içinde piyasaya sürülecek orijinal ve daha geliştirilmiş bir işlemci geliştirdiğine ve bu ortada Qualcomm Snapdragon CPU’ların ortadaki boşluğu doldurduğuna dair haberler duyduk.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!